Välj kartsajt: restaurangerhotellcaféerpizza sushi badcampingvandrarhemslottkyrkorvintagewifiannonser
ej inloggad. | bli medlem | logga in

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 1565):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 42011-03-21, kl 21:11, om LjunggrenFantastiska drinkar och god asiatisk mat. Mycket fräscht! Om man ska ha någon kritik kanske matsalsmiljön är något rörig på fredagar och lördagar när folk använder restaurangdelen som passage för att röra sig mellan mellan de två olika barerna.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22011-03-21, kl 21:05, om Panda SushiMan blev inte magsjuk och det är ju alltid bra. Men tråkigt. SÅ tråkigt.

    1 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42011-03-29, kl 14:32, om Yohei YaNytt namn på Q-wing Kee, men nu har de bara japansk mat. Tycker att det blev bättre meny och mysigare atmosfär. Det är samma person som startade Asian Sushi Bar som nu startat denna.
    OBS! De har stängt mellan 14-17

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22011-03-21, kl 11:13, om My SushiJag måste säga att kunden inte får särskilt mycket för pengarna. Jag fick de minsta makirullarna jag någonsin sett och riset var varmt. Dessutom var det majonäs i dem.

    Tyvärr, svennesushi är ingen hit.

    1 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-03-21, kl 10:12, om Westermalms SushiAbsolut den bästa sushi som jag har ätit i Sverige!

    9 7 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22011-03-21, kl 08:49, om Ki-MamaVad har hänt med Ki-mama. Vi var där hela japanska släkten och alla blev så besvikna. Det såg jättefint ut och nigiri bitarna var lagom stora men riset var katastrof. Det var kladdigt på utsidan och lite hårt på insidan. Det kanske är fel på deras kokare. :/ Sen var det alldeles för mycket su (vinäger) i riset. Efter 3 bitar smakade allt su. :P

    3 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-03-21, kl 06:38, om Sho-Be SushiFräsch, prisvärd sushi som läggs upp vackert.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-03-20, kl 21:58, om Ko-San, Sushi och Asian Takeawayriktig god mat och mycket mat till ett bra pris :)

    4 10 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-03-20, kl 21:08, om Hikari SushiJag tycker om HIKARI Sushi och misosoppa.HIKARI HIKARI

    2 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12011-03-20, kl 19:38, om Mikaku SushiMikaku sushi en Bandysöndag!
    1: Riset till den 8-bitars jag beställde var långt över rumstemp.
    2: Tonfisken hade en smak av både gammalt samt fryst för länge.
    3: Använda Soja till sushi är en konst för sig själv (nej man dränker ej bitarna i soja) Och att föredra är då en god Soja inte Eldorado Soja.
    4: Ingefäran direkt från burken med sked eller liknande.. tallriken simmade i inläggnings vätskan.

    Vad händer med Uppsala.-.. Fler och fler Sushi ställen öppnar, och inte många håller ens ´ok´ standard.
    Har ´folk´ såpass dålig smak/koll att dom köper detta som gott?

    0 2 Från Sushikartan.se

Senast recenserade sushi-ställen:

BESbswy