Betyg: 32014-04-08, kl 10:33, om Wasabi Sushi och BistroHelt okej sushi! 8 bitar mama-sushi för 89 kr. Små bitar, lite ris. Inside out med bara avokado och grönsaker och fiskrom utanpå. Bra wasabi. Fick god sjägräs/gurka/morot/inlagd rödlök-sallad till. God miso och gott grönt te. Luktade suveränt gott när vi kom in - kocken lagade wok!
Betyg: 42014-04-08, kl 10:27, om Sushi KazeVäldigt gott! Rolig innovativ sushi! 11 bitar för 95 kr. Okej miso och te. Personalen var trevlig! Men fick två inside outs med tonfiskröra i, inte jättegoda enligt min smak. Ganska små bitar!
Betyg: 42014-04-08, kl 09:29, om Sushi MölndalPersonal som gör sitt bästa och är hjälpsamma. Mycket fräsch sushi! Lagom storlek på bitarna och ris som håller ihop. Enkel men trevlig lokal med fönsterplatser med vy över stadsparken.
Betyg: 42014-04-08, kl 08:21, om Akki HornstullSushin var riktigt god på denna restaurang, man ville ha mer mot slutet och så ska det vara! Rekommenderas!
Betyg: 52014-04-08, kl 08:19, om Art SushiVi letade efter ett sushiställe på Lindhagen och råkade halka in i denna restaurang. Jag har ätit på ett flertal restauranger i Stockholm och detta var en av topp tio! Sushin var riktig smaklig och en fröjd för smaklökarna. Misosoppan var som en miso ska vara: lätt blandad, inte för mycket sjögräs i, och en smak som är på lagom nivå. Personalen var trevliga och man ville komma tillbaka hit i framtiden. Stort Plus var också att priset inte var alltför dyrt för att ändå vara på Kungsholmen.
Betyg: 42014-04-08, kl 06:41, om Tokyo DinerJävligt god sushi med riktigt grym restaurangupplevelse! Lite dyrt men det får man ta då det vägs upp av annat. Kommer fler gånger hit kan jag säga.
Betyg: 52014-04-07, kl 22:53, om Eastern Dragon SushiBästa sushistället i Stan med tanke på priset och läget. Mycket trevlig personal och väldigt fräsch mat. Rekommenderas starkt!
Betyg: 52014-04-07, kl 21:49, om RoppongiDeras mat får smaklökarna att festa. Sushin är god med bra konsistens och det är prisvärt även om lite dyrt. Rekommenderas!
Betyg: 52014-04-08, kl 10:44, om Rå Epok
Bästa råvarerna och med en trevlig personal som vågar att testa nytt! En fantastisk upplevelse helt enkelt!
3 0 Från Sushikartan.se/PSG
Betyg: 32014-04-08, kl 10:33, om Wasabi Sushi och Bistro
Helt okej sushi! 8 bitar mama-sushi för 89 kr. Små bitar, lite ris.
0 0 Från Sushikartan.seInside out med bara avokado och grönsaker och fiskrom utanpå.
Bra wasabi. Fick god sjägräs/gurka/morot/inlagd rödlök-sallad till.
God miso och gott grönt te.
Luktade suveränt gott när vi kom in - kocken lagade wok!
Betyg: 42014-04-08, kl 10:27, om Sushi Kaze
Väldigt gott! Rolig innovativ sushi! 11 bitar för 95 kr.
1 0 Från Sushikartan.seOkej miso och te. Personalen var trevlig! Men fick två inside outs med tonfiskröra i, inte jättegoda enligt min smak. Ganska små bitar!
Betyg: 42014-04-08, kl 09:29, om Sushi Mölndal
Personal som gör sitt bästa och är hjälpsamma. Mycket fräsch sushi! Lagom storlek på bitarna och ris som håller ihop. Enkel men trevlig lokal med fönsterplatser med vy över stadsparken.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42014-04-08, kl 08:21, om Akki Hornstull
Sushin var riktigt god på denna restaurang, man ville ha mer mot slutet och så ska det vara! Rekommenderas!
3 5 Från Sushikartan.seBetyg: 52014-04-08, kl 08:19, om Art Sushi
Vi letade efter ett sushiställe på Lindhagen och råkade halka in i denna restaurang. Jag har ätit på ett flertal restauranger i Stockholm och detta var en av topp tio! Sushin var riktig smaklig och en fröjd för smaklökarna. Misosoppan var som en miso ska vara: lätt blandad, inte för mycket sjögräs i, och en smak som är på lagom nivå. Personalen var trevliga och man ville komma tillbaka hit i framtiden. Stort Plus var också att priset inte var alltför dyrt för att ändå vara på Kungsholmen.
7 5 Från Sushikartan.seBetyg: 52014-04-08, kl 08:14, om Tezukuri Sushi
Vilket läge! Underbart god mat och riktig trevlig personal.
5 3 Från Sushikartan.seBetyg: 42014-04-08, kl 06:41, om Tokyo Diner
Jävligt god sushi med riktigt grym restaurangupplevelse! Lite dyrt men det får man ta då det vägs upp av annat. Kommer fler gånger hit kan jag säga.
1 3 Från Sushikartan.seBetyg: 52014-04-07, kl 22:53, om Eastern Dragon Sushi
Bästa sushistället i Stan med tanke på priset och läget. Mycket trevlig personal och väldigt fräsch mat. Rekommenderas starkt!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52014-04-07, kl 21:49, om Roppongi
Deras mat får smaklökarna att festa. Sushin är god med bra konsistens och det är prisvärt även om lite dyrt. Rekommenderas!
0 0 Från Sushikartan.se