Betyg: 32014-12-30, kl 21:58, om Riskornet Sushi och Thaiav all thaimat jag ätit i stockholm håller deras meny sig uppe bland mina topp tre. sen kan man säga vad man vill om lokalen och de ständiga a lagarna. god mat
Betyg: 52014-12-30, kl 20:07, om Redninja sushibarOtroligt vacker uppläggning, med intressanta nya smaker. Alltid pinfärsk fisk. Kimchisoppan (koreansk krydda) är härligt värmande och mättande. Åsa och Richard Murray
Betyg: 42014-12-30, kl 20:08, om Sushi SannegårdenEtt nyöppnat och trevligt ställe i Sannegårdshamnen. Inredningen är gemytlig och har varje gång uppfattat det som rent och fräscht.
Personalen är väldigt trevlig och tillmötesgående. Det verkar helt klart som att man vill att alla ska trivas och servicen är därför mycket bättre än på många andra sushiställen i Göteborg.
Den sushi som erbjuds i skrivande stund är lax, avokado, tonfisk, omelett, tofu, vitfisk, räka, crabfish, maki, inside out och jag tror även att jag idag såg krabba. Fisken har varit bra kvalité alla gångerna jag besökt.
Betyg: 42014-12-30, kl 17:00, om Hollywood Café och SushiRiktigt bra sushi! Fräsch, bra storlek på rullar med god fyllning. Går att få vanlig standardsushi men också lite roligare alternativ med teryakisås, majonäs eller philadelphiaost. Alltid nöjd :D
Betyg: 12014-12-30, kl 14:27, om Sushi MingSoup tasted like water, salmon was half frozen, inside out was dry, service was bad, chef was screaming, charged extra for changing for some extra salmon.
Betyg: 32014-12-30, kl 14:26, om Sushi MingDe va de sämsta välkomnandet någonsin , de sa inte ens hej, dom informerar inte att dom tänker ta extra betalt när man ändrar utan la bara på extra på priset. killen som tar betalt står med hörlurar i öronen och kocken stod och skrek på japanska till oss när vi inte var nöjda. Ingen service för 5 öre och misosoppan var vattnig. Dock ett plus för laxen men hit kommer jag inte igen! Lite dyrt 90 kr för 12 st bitar i ett lunch pris samt la de till extra för byte! Löjligt!! fick be om mer ingefära de va de minsta ja fått serverat !! Tyvärr ingen service o ingen trevlig personal men GOD LAX!
Betyg: 52015-01-01, kl 17:55, om Sushibar Maki
Trevligt ställe med kanonsushi till bra priser
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-01-01, kl 10:47, om Karuizawa Sushi och Sushibar
Jag tycker att Karuizawa är bästa sushi i Göteborg
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 32014-12-30, kl 21:58, om Riskornet Sushi och Thai
av all thaimat jag ätit i stockholm håller deras meny sig uppe bland mina topp tre. sen kan man säga vad man vill om lokalen och de ständiga a lagarna. god mat
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52014-12-30, kl 20:07, om Redninja sushibar
Otroligt vacker uppläggning, med intressanta nya smaker. Alltid pinfärsk fisk. Kimchisoppan (koreansk krydda) är härligt värmande och mättande. Åsa och Richard Murray
12 1 Från Sushikartan.seBetyg: 42014-12-30, kl 20:08, om Sushi Sannegården
Ett nyöppnat och trevligt ställe i Sannegårdshamnen. Inredningen är gemytlig och har varje gång uppfattat det som rent och fräscht.
4 2 Från Sushikartan.sePersonalen är väldigt trevlig och tillmötesgående. Det verkar helt klart som att man vill att alla ska trivas och servicen är därför mycket bättre än på många andra sushiställen i Göteborg.
Den sushi som erbjuds i skrivande stund är lax, avokado, tonfisk, omelett, tofu, vitfisk, räka, crabfish, maki, inside out och jag tror även att jag idag såg krabba. Fisken har varit bra kvalité alla gångerna jag besökt.
Helt klart det bästa sushistället i närheten!
Betyg: 52014-12-30, kl 17:41, om SG Sushi och Thai
Bästa sushin i Sollentuna! /En som ätit på de flesta
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42014-12-30, kl 17:00, om Hollywood Café och Sushi
Riktigt bra sushi! Fräsch, bra storlek på rullar med god fyllning. Går att få vanlig standardsushi men också lite roligare alternativ med teryakisås, majonäs eller philadelphiaost. Alltid nöjd :D
0 2 Från Sushikartan.seBetyg: 52014-12-30, kl 14:55, om Sushibiten
Underbara sushi med mycket variation! Bäst!
6 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12014-12-30, kl 14:27, om Sushi Ming
Soup tasted like water, salmon was half frozen, inside out was dry, service was bad, chef was screaming, charged extra for changing for some extra salmon.
0 2 Från Sushikartan.seBetyg: 32014-12-30, kl 14:26, om Sushi Ming
De va de sämsta välkomnandet någonsin , de sa inte ens hej, dom informerar inte att dom tänker ta extra betalt när man ändrar utan la bara på extra på priset. killen som tar betalt står med hörlurar i öronen och kocken stod och skrek på japanska till oss när vi inte var nöjda. Ingen service för 5 öre och misosoppan var vattnig. Dock ett plus för laxen men hit kommer jag inte igen! Lite dyrt 90 kr för 12 st bitar i ett lunch pris samt la de till extra för byte! Löjligt!! fick be om mer ingefära de va de minsta ja fått serverat !! Tyvärr ingen service o ingen trevlig personal men GOD LAX!
0 1 Från Sushikartan.se