Betyg: 12015-04-01, kl 15:41, om Sumi SushiKan vara den sämsta sushin i stan. Riktigt ofräsch fisk och risbollarna är som gummi smaksatt med alltför mycket risvinäger. Enda bra är att personalen är trevlig, men det är verkligen det enda.
Betyg: 22015-04-01, kl 14:44, om Tezukuri SushiTidigare ett riktigt bra ställe som numera är kört i botten. Riktigt tråkigt att uppleva det efter ett break med annan sushi senaste året. Majonnäsen smakade utspädd senap, sushibitarna är riktigt dåliga i både smak och form numera. Sedan är allt indränkt i färgad rom vilket ger det hela en riktigt sur ton. Att allt sedan är överprissatt gör det bara mer irriterande.
Nej, tacka vet jag mina gamla favoritställen som fortfarande håller måttet!
Betyg: 52015-04-01, kl 05:45, om Chikara SushiBästa sushin i Sollentuna/Norrort.
Välgjorda bitar med fin sås och bra kvalité. Misosoppan är också grymt god och har en bra smak. Priserna är bra och rättvisa, man känner sig inte lurad direkt. (Lunchpriserna är på 13bitar/90kr!) Trevlig personal med respekt.
Enda jag kan klaga på är att vattnet brukar vara lite varmt i kranen ibland och att dom ligger lite åt sidan vid vägen, annars är det mitt favoritställe!
Betyg: 52015-03-31, kl 22:39, om Svenska SushiköketFantastisk mat, trevlig personal, mysig restaurang och uteservering. Både sushin och de varma rätterna är toppkvalité och det blir ju bara bättre med alla de små extragrejerna man får med när man beställer sushi. Love Svenska sushiköket och äter där minst en gång i veckan.
Betyg: 52015-03-30, kl 16:46, om Redninja sushibarBästa sushin jag ätit på på Kungsholmen hittills! Mycket god sushi, goda tillbehör, trevlig personal och bra pris.
Betyg: 52015-04-02, kl 06:51, om Sushibaren
En av de bästa sushi jag har ätit klart värt ett besök.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12015-04-01, kl 15:41, om Sumi Sushi
Kan vara den sämsta sushin i stan. Riktigt ofräsch fisk och risbollarna är som gummi smaksatt med alltför mycket risvinäger. Enda bra är att personalen är trevlig, men det är verkligen det enda.
3 2 Från Sushikartan.seBetyg: 42015-04-01, kl 15:12, om Mey Wang Sushi
God sushi, bra service och fick dessutom 19 bitar istället för 16, som jag beställt!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 22015-04-01, kl 14:44, om Tezukuri Sushi
Tidigare ett riktigt bra ställe som numera är kört i botten.
14 5 Från Sushikartan.seRiktigt tråkigt att uppleva det efter ett break med annan sushi senaste året.
Majonnäsen smakade utspädd senap, sushibitarna är riktigt dåliga i både smak och form numera. Sedan är allt indränkt i färgad rom vilket ger det hela en riktigt sur ton.
Att allt sedan är överprissatt gör det bara mer irriterande.
Nej, tacka vet jag mina gamla favoritställen som fortfarande håller måttet!
Betyg: 52015-04-01, kl 05:45, om Chikara Sushi
Bästa sushin i Sollentuna/Norrort.
0 0 Från Sushikartan.seVälgjorda bitar med fin sås och bra kvalité. Misosoppan är också grymt god och har en bra smak. Priserna är bra och rättvisa, man känner sig inte lurad direkt. (Lunchpriserna är på 13bitar/90kr!)
Trevlig personal med respekt.
Enda jag kan klaga på är att vattnet brukar vara lite varmt i kranen ibland och att dom ligger lite åt sidan vid vägen, annars är det mitt favoritställe!
Rekommenderas starkt!
Betyg: 52015-03-31, kl 22:39, om Svenska Sushiköket
Fantastisk mat, trevlig personal, mysig restaurang och uteservering. Både sushin och de varma rätterna är toppkvalité och det blir ju bara bättre med alla de små extragrejerna man får med när man beställer sushi. Love Svenska sushiköket och äter där minst en gång i veckan.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42015-03-31, kl 19:17, om Zugoi Sushi
mkt bra! nästan lite FÖR mkt ambition men väldigt gott, rekommenderas verkligen!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-03-30, kl 22:37, om Esa Sushi Restaurang
Godaste sushin och den koreanska maten var jättegod.
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-03-30, kl 17:29, om Sushi Kultur
Lyxigt, bäst hittills. Sen är den mitt emot sjömanskyrkan riktigt bra den med.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-03-30, kl 16:46, om Redninja sushibar
Bästa sushin jag ätit på på Kungsholmen hittills! Mycket god sushi, goda tillbehör, trevlig personal och bra pris.
2 2 Från Sushikartan.seRekomenderas varmt!