Välj kartsajt: sushi

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 584):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 42015-06-18, kl 09:17, om Sushi OsakaStora sushi bitar
    Hyfsat pris
    Ligger nära
    Bra service

    - Varmt ris
    - Bitarna faller isär
    - Maten är ibland ofräsch

    0 2 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42015-06-17, kl 19:00, om NeptuneBra service och trevlig personal! God och fräsch sushi. Lite för mycket ris till nigirin men överlag mycket bra och prisvärt!!

    1 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22015-06-17, kl 17:19, om Tezukuri SushiJag har tyckt att sushin är fräsch och god, men (svordom) vilken otrevlig personal stundvis. Hur är läget egentligen, grabbar?
    Att de dessutom stör de boende med sina sop- och varuvagnar är ett ordentligt minus!

    14 4 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32015-06-17, kl 14:39, om Sushi House EnebybergHelt ok! inte i närheten av Akki, devil el Itame.

    0 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32015-06-17, kl 14:37, om Valla ThaiHelt ok! Ingen favorit. Bättre thaimat på Deedeethai och Sushin är bättre i Hägernäs.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32015-06-17, kl 14:36, om Kyrkby SushiNjaaaa kan nog inte hålla med de andra. Visst den var ok men inget märkvärdigt! Tycker att den i Hägernäs är betydligt bättre.

    1 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52015-06-17, kl 14:24, om Wasabi SushibarDet är väldigt god sushi, och ser även väldigt fint och gott ut :) Rekomenderar
    definitiv en av de bästa sushiställen i Göteborg.

    14 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52015-06-17, kl 12:19, om IchiBan Sushi BarJa vet inte vad jag kunde önska mer. God och fräsh sushi. Bra service. Rimliga priser. Kan starkt rekommendera denna sushi-bar.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42015-06-17, kl 11:38, om Sushi LatinoBra sushi men finns ingen lemonad :( kan inte äta min sushi utan lemonad

    7 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32015-06-16, kl 21:27, om MikadoFräsch sushi, dock har man misstolkat det här med insideoutrullarna. Där stoppar man i rökt fisk ibland och det passar inte alls med sushi. Men ber man om att inte få de rullarna så går det bra, förutsatt att man kommer ihåg att säga till. Helt okej vardagssushi. Avokadon och deras sushiris tillsammans med deras soyasås är en match made in heaven. Vet inte vad som gör det, men BRA blir det! Tyvärr dras betyget ner en aning, för här är ett aldrig så litet leende väldigt ovanligt. Rätt bister personal. Är väl ungefär endast den manliga ägaren som kan smita förbi och vänligt nicka med ett leende.

    2 3 Från Sushikartan.se