Betyg: 12015-10-05, kl 11:35, om Japanska HörnanSushin var väldigt slafsigt gjort, man äter inte bara med munnen utan med ögonen med. Och det smakade ok inte bra och inte dåligt någonstans i mitten. Bitarna var väldigt små. Enligt recensionerna skulle dem vara stora, ack säger jag. Mycket missnöjd kund. Ikväll blir det Stureplan i Stockholm få se vad dem erbjuder.
Betyg: 52015-10-04, kl 17:49, om Sushi ParadisHelt klart den trevligaste personal jag träffat på ett sushiställe. Att sushin sedan var lika god som personalen var trevlig gjorde bara saken ännu bättre. De har dessutom vegetarisk misusoppa vilket jag inte stött på innan! De kan även erbjuda veganska såser och glutenfria alternativ! 5 stjärnor känns för lite. Det här är en restaurang i en helt annan klass än de flesta andra på den här siten. Om ni bor i Solna och gillar Sushi, gå dit! Om ni inte bor i Solna och/eller inte gillar Sushi, gå dit ändå! Så bra är det!
Betyg: 52015-10-04, kl 16:43, om Sushi BräckeHar varit extremt kräsen med sushi, och var extremt tveksam. men sushin var super god och jag kommer att både rek stället till andra och äta här fler ggr. Billigt, bra och GOTT!!
Betyg: 52015-10-04, kl 15:25, om Japanska HörnanJättegod sushi och jättebra service. Tanten bakom disken är urgullig. Rekommenderas varmt av både mej och min sambo!
Betyg: 52015-10-04, kl 12:56, om Chikara SushiBästa sushin i Stockholm. Hög kvalité. Bra ris, snyggt upplagt. Bra priser. Äter sushi 2-3 ggr i veckan från olika ställen i Stockholm men denna restaurang är den bästa jag mött på än så länge..
Betyg: 32015-10-05, kl 15:35, om Nagano Japansk Restaurang
Bra miso. Bra lax men ändå en ganska ordinär vardagssushi. Prisvärd.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12015-10-05, kl 11:35, om Japanska Hörnan
Sushin var väldigt slafsigt gjort, man äter inte bara med munnen utan med ögonen med. Och det smakade ok inte bra och inte dåligt någonstans i mitten. Bitarna var väldigt små. Enligt recensionerna skulle dem vara stora, ack säger jag. Mycket missnöjd kund. Ikväll blir det Stureplan i Stockholm få se vad dem erbjuder.
1 11 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-10-05, kl 10:49, om Sushi Koya
Jag är stamkund. Äter varje vecka på Sushi Koya. Bästa sushin och personlig service!
0 1 Från Sushikartan.seBetyg: 22015-10-05, kl 08:05, om Abrahamsbergs Sushi
Trots att det står ´fiskrom´ på menyn, så används tångrom.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-10-04, kl 17:49, om Sushi Paradis
Helt klart den trevligaste personal jag träffat på ett sushiställe. Att sushin sedan var lika god som personalen var trevlig gjorde bara saken ännu bättre. De har dessutom vegetarisk misusoppa vilket jag inte stött på innan! De kan även erbjuda veganska såser och glutenfria alternativ! 5 stjärnor känns för lite. Det här är en restaurang i en helt annan klass än de flesta andra på den här siten. Om ni bor i Solna och gillar Sushi, gå dit! Om ni inte bor i Solna och/eller inte gillar Sushi, gå dit ändå! Så bra är det!
18 6 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-10-04, kl 16:43, om Sushi Bräcke
Har varit extremt kräsen med sushi, och var extremt tveksam. men sushin var super god och jag kommer att både rek stället till andra och äta här fler ggr. Billigt, bra och GOTT!!
2 2 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-10-04, kl 15:25, om Japanska Hörnan
Jättegod sushi och jättebra service.
3 1 Från Sushikartan.seTanten bakom disken är urgullig.
Rekommenderas varmt av både mej och min sambo!
Betyg: 52015-10-04, kl 15:14, om ESA sushi bar
Underbart goda och fantastisk fräsch sushi. Bäst i stan!!
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-10-04, kl 12:56, om Chikara Sushi
Bästa sushin i Stockholm.
0 0 Från Sushikartan.seHög kvalité. Bra ris, snyggt upplagt.
Bra priser.
Äter sushi 2-3 ggr i veckan från olika ställen i Stockholm men denna restaurang är den bästa jag mött på än så länge..
Betyg: 52015-10-04, kl 12:52, om Nikko Sushi
Goda sushi och bra priser. Personalen är trevlig. Många olika sushi att välja på.
2 1 Från Sushikartan.se