Betyg: 42008-05-26, kl 07:02, om Ayakos SushiTrevlig miljö, fin sushi, lite dyrt. Riset är mjukt och smakar lagom mycket vinäger. Ett ställe som jag skulle gå till oftare om plånboken tillät.
Betyg: 32008-05-26, kl 06:57, om Ippai IppaiKul med olika bitar men riset är hårt och tråkigt och smakar just ingenting. Blir ändå att jag går hit en del då det ligger bra till. Lär kocken att koka sushiris så skulle jag dessutom gå därifrån med ett leende.
Betyg: 42008-05-25, kl 22:45, om Raw Sushi och GrillGrymt ställe, väldigt trevlig och professionell personal (fast vår kypare verkade inte hänga med på svenskan ännu, lite frustrerande). Allting är väldigt snyggt serverat med nypåfyllda soja-flaskor och karaffer med friskt (kran)-vatten hela tiden, oerhört hög klass över hela linjen! Sushin var smått fantastisk dessutom med viss smak-innovation... men priset är därefter. Jag fick jobba lite på att övertala min fattiga student-kompis att vi hade råd att unna oss den lunchen en gång åtminstone... :-)
Betyg: 42008-05-25, kl 22:37, om Sushi-MeTrevlig personal, smarrig och varierad sushi! Kändes lite hädiskt med purjo och rostad lök som alternativ till tofu i miso-soppan dock.
Betyg: 42008-05-25, kl 18:08, om Sushi Bar i VästertorpGod, fräsch sushi serverad av trevlig och avslappnad personal. Man kan få lite ´udda´ bitar om man ber om det, de är väldigt tillmötesgående. Restaurangen är oxå helt ok, även om det mest är avhämtning. Däremot är borden inte alltid avtorkade och det kan ta lite tid innan flaskorna med te eller vatten fylls på. det känns inte som ett problem, däremot att det saknas toalett!
Betyg: 42008-05-26, kl 07:02, om Ayakos Sushi
Trevlig miljö, fin sushi, lite dyrt. Riset är mjukt och smakar lagom mycket vinäger. Ett ställe som jag skulle gå till oftare om plånboken tillät.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 32008-05-26, kl 07:00, om Dragon Palace
Hyfsad vardagssushi men inget speciellt. Funkar för en lunch.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 32008-05-26, kl 06:57, om Ippai Ippai
Kul med olika bitar men riset är hårt och tråkigt och smakar just ingenting. Blir ändå att jag går hit en del då det ligger bra till. Lär kocken att koka sushiris så skulle jag dessutom gå därifrån med ett leende.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-05-25, kl 22:45, om Raw Sushi och Grill
Grymt ställe, väldigt trevlig och professionell personal (fast vår kypare verkade inte hänga med på svenskan ännu, lite frustrerande). Allting är väldigt snyggt serverat med nypåfyllda soja-flaskor och karaffer med friskt (kran)-vatten hela tiden, oerhört hög klass över hela linjen! Sushin var smått fantastisk dessutom med viss smak-innovation... men priset är därefter. Jag fick jobba lite på att övertala min fattiga student-kompis att vi hade råd att unna oss den lunchen en gång åtminstone... :-)
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-05-25, kl 22:37, om Sushi-Me
Trevlig personal, smarrig och varierad sushi! Kändes lite hädiskt med purjo och rostad lök som alternativ till tofu i miso-soppan dock.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12008-05-25, kl 19:42, om Arigato Sushi Wok
jättedålig service! otrevlig personal! ska aldrig dit igen!
1 2 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-05-25, kl 18:49, om Ki-Mama
Har aldrig varit i restaurangen själv. Bara ätit take away. Mycket gott!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-05-25, kl 18:21, om Sho-Be Sushi
Underbart sushiställe med trevlig personal!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-05-25, kl 18:08, om Sushi Bar i Västertorp
God, fräsch sushi serverad av trevlig och avslappnad personal. Man kan få lite ´udda´ bitar om man ber om det, de är väldigt tillmötesgående. Restaurangen är oxå helt ok, även om det mest är avhämtning. Däremot är borden inte alltid avtorkade och det kan ta lite tid innan flaskorna med te eller vatten fylls på. det känns inte som ett problem, däremot att det saknas toalett!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12008-05-25, kl 17:05, om Medo Sushi
Trist inredning och undermåligt dålig sushi. Avskyvärt.
5 2 Från Sushikartan.se