Betyg: 32008-06-09, kl 15:17, om SushihusetGod sushi! dåligt att man inte får med sig Miso soppa om man tar med sig men man får soppa om man äter där - fast man betalar samma pris!
Betyg: 52008-06-09, kl 14:00, om Khoki SushiBästa stället i stan, alltid samma höga kvalitet. Personalen alltid lika trevlig. Synd att stället är så litet, kan vara svårt att få plats på lunch.
Betyg: 52008-06-09, kl 11:06, om SushibarenMycket bra sushi som alltid smakar fräscht och bra. Jättetrevlig personal som alltid anstränger sig för att välkomna en, tacka och säga hejdå. Trevligt inredd lokal med uteservering också på sommaren, de har även take-away. Deras sushi är en av den absolut godaste sushi jag ätit. De har även yakitori och yakiniku, lite lax, samt mammasushi utan rå fisk, och lite speciella sushibitar man kan bit-beställa.
Betyg: 52008-06-09, kl 10:33, om Roppongiförsta gången jag ätit temaki, oj oj OJ vad gott det var. Jag har väl kanske bara ätit på 10 riktiga sushiställen, men det här är helt klart det bästa hittills.
Betyg: 52009-06-29, kl 19:23, om Chill Out SushibarFantastisk sushi! Bäst i stan tycker jag, absolut värt en omväg! Testa cloud 9! Uppläggen är alltid lite extra vackra och personalen är väldigt trevlig. Jag är alltid nöjd och glad efter ett besök här.
Betyg: 52008-06-09, kl 09:11, om Godai SushiBitarna är alltid väl tilltagna, de är fasta och trillar inte sönder när man äter. Bra variation i både maki och california. Servicen är nästan det bästa, alltid glada och alltid väldigt tillmötesgående. Om du älskar Sushi MÅSTE du göra ett besök på Odai Sushi när du är i Trelleborg.
Betyg: 42008-06-09, kl 07:11, om Super-SushiFräsch och god sushi som man dessutom blir mätt av. Ett lysande alternativ för oss som gillar sushi men inte blir mätta av en standardportion. Supersushi gör helt enkelt lite större bitar än andra ställen.
Betyg: 42008-06-09, kl 15:21, om Sushibar Hokkaido
God sushi! Men ta med, inte så trevligt att äta där...
0 1 Från Sushikartan.seBetyg: 32008-06-09, kl 15:20, om Itamae
Trevlig personal och god sushi! Dock inget speciellt...
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 32008-06-09, kl 15:17, om Sushihuset
God sushi! dåligt att man inte får med sig Miso soppa om man tar med sig men man får soppa om man äter där - fast man betalar samma pris!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12008-06-09, kl 14:21, om Sakura
Kändes som om allt hade legat framme alldeles för länge. Ingefäran smakade också väldigt underligt.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-06-09, kl 14:00, om Khoki Sushi
Bästa stället i stan, alltid samma höga kvalitet. Personalen alltid lika trevlig. Synd att stället är så litet, kan vara svårt att få plats på lunch.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-06-09, kl 11:06, om Sushibaren
Mycket bra sushi som alltid smakar fräscht och bra. Jättetrevlig personal som alltid anstränger sig för att välkomna en, tacka och säga hejdå. Trevligt inredd lokal med uteservering också på sommaren, de har även take-away. Deras sushi är en av den absolut godaste sushi jag ätit. De har även yakitori och yakiniku, lite lax, samt mammasushi utan rå fisk, och lite speciella sushibitar man kan bit-beställa.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-06-09, kl 10:33, om Roppongi
första gången jag ätit temaki, oj oj OJ vad gott det var. Jag har väl kanske bara ätit på 10 riktiga sushiställen, men det här är helt klart det bästa hittills.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52009-06-29, kl 19:23, om Chill Out Sushibar
Fantastisk sushi! Bäst i stan tycker jag, absolut värt en omväg! Testa cloud 9! Uppläggen är alltid lite extra vackra och personalen är väldigt trevlig. Jag är alltid nöjd och glad efter ett besök här.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-06-09, kl 09:11, om Godai Sushi
Bitarna är alltid väl tilltagna, de är fasta och trillar inte sönder när man äter. Bra variation i både maki och california. Servicen är nästan det bästa, alltid glada och alltid väldigt tillmötesgående. Om du älskar Sushi MÅSTE du göra ett besök på Odai Sushi när du är i Trelleborg.
8 2 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-06-09, kl 07:11, om Super-Sushi
Fräsch och god sushi som man dessutom blir mätt av. Ett lysande alternativ för oss som gillar sushi men inte blir mätta av en standardportion. Supersushi gör helt enkelt lite större bitar än andra ställen.
1 1 Från Sushikartan.se