Betyg: 12008-08-05, kl 00:18, om Ko-San, Sushi och Asian TakeawayMaskingjorda nigiri som är så kompakta att de blir som att tugga lera. Maki rullarna är bättre men det känns väldigt ointressant på det hela taget.
Betyg: 12008-08-05, kl 00:09, om Sumi SushiEnorma bitar som man knappt får ner på tre tuggor. Dessutom var alla bitar färdiga och serverades direkt från kylning. Rekommenderas absolut inte.
Betyg: 52008-08-05, kl 00:03, om Futomaki SushibarEfter att ha blivigt besviken på Eest så gick vi förbi detta ställe och bestämde oss för att ge det en chans. Vilken jackpott. Ruskigt bra sushi och väldigt trevlig och hjälpsam personal. Riset var nära perfekt och riktigt hög kvalité på fisken. Bonus också för att de har mango sushi.
Betyg: 52008-08-05, kl 00:02, om AkaneHemma en sväng till hemstaden och hamnade på stans, enligt folk, nyaste sushihak. Glatt överaskad trodde inte man kunde få så god sushi utanför sthlm. Mkt bra råvaror, trevlig personal helt enkelt storstadskvalite på detta ställe!
Betyg: 32008-08-04, kl 23:59, om Eest Restaurang och SushibarFint upplägg och bra service men ack så torr och trist sushi. Var väldigt förväntansfull då jag hört att det var på denna restaurang Jack Cheong som vann Sushi SM 2006 arbetade men blev riktigt besviken.
Betyg: 32008-08-04, kl 23:20, om Nakayoshi SushibarBlev positivt överraskad här. Att bedöma av fasaden trodde man att det var någon sunkig klädaffär. Prisvärd, sushin smakade ok men godast var nog misosoppan. Dyrt att parkera i området!
Betyg: 22008-08-04, kl 23:16, om Mikado Japansk RestaurangMikado har man hört mycket om, och det var dags att prova på detta ställe. Sushin var ok, servicen var inget att hänga i granen för och det var alledes för dyrt. Vi har ätit godare för mindre pengar
Betyg: 42008-08-04, kl 22:39, om Sushibar KirinSushin är god, men sashimi är supergod och dessutom stor med massor av olika fisksorter!!! Mkt prisvärd 135kr för en stor sashimi. Trevlig personal.
Betyg: 42008-08-04, kl 22:14, om Ikki KistaSushin är alltid god, men proportionerna fisk-ris hade kunnat väga lite mer åt fiskhållet. Man får nästan aldrig tofu i miso-soppan, vilket är väldigt synd. Klart bästa maten i Food Court, inget snack om saken vad man väljer när man är hungrig! Helt ok pris för både 8- och 11-bitars.
Betyg: 12008-08-05, kl 00:18, om Ko-San, Sushi och Asian Takeaway
Maskingjorda nigiri som är så kompakta att de blir som att tugga lera. Maki rullarna är bättre men det känns väldigt ointressant på det hela taget.
10 2 Från Sushikartan.seBetyg: 12008-08-05, kl 00:09, om Sumi Sushi
Enorma bitar som man knappt får ner på tre tuggor. Dessutom var alla bitar färdiga och serverades direkt från kylning. Rekommenderas absolut inte.
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-08-05, kl 00:03, om Futomaki Sushibar
Efter att ha blivigt besviken på Eest så gick vi förbi detta ställe och bestämde oss för att ge det en chans. Vilken jackpott. Ruskigt bra sushi och väldigt trevlig och hjälpsam personal. Riset var nära perfekt och riktigt hög kvalité på fisken. Bonus också för att de har mango sushi.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-08-05, kl 00:02, om Akane
Hemma en sväng till hemstaden och hamnade på stans, enligt
0 0 Från Sushikartan.sefolk, nyaste sushihak. Glatt överaskad trodde inte man kunde
få så god sushi utanför sthlm. Mkt bra råvaror, trevlig personal
helt enkelt storstadskvalite på detta ställe!
Betyg: 32008-08-04, kl 23:59, om Eest Restaurang och Sushibar
Fint upplägg och bra service men ack så torr och trist sushi. Var väldigt förväntansfull då jag hört att det var på denna restaurang Jack Cheong som vann Sushi SM 2006 arbetade men blev riktigt besviken.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 32008-08-04, kl 23:20, om Nakayoshi Sushibar
Blev positivt överraskad här. Att bedöma av fasaden trodde man att det var någon sunkig klädaffär. Prisvärd, sushin smakade ok men godast var nog misosoppan. Dyrt att parkera i området!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 22008-08-04, kl 23:16, om Mikado Japansk Restaurang
Mikado har man hört mycket om, och det var dags att prova på detta ställe. Sushin var ok, servicen var inget att hänga i granen för och det var alledes för dyrt. Vi har ätit godare för mindre pengar
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-08-04, kl 22:47, om Akki Sushi
Jättegod sushi som alltid är fräsch och fin, mums! Minus för de långa väntetiderna.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-08-04, kl 22:39, om Sushibar Kirin
Sushin är god, men sashimi är supergod och dessutom stor med massor av olika fisksorter!!! Mkt prisvärd 135kr för en stor sashimi. Trevlig personal.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-08-04, kl 22:14, om Ikki Kista
Sushin är alltid god, men proportionerna fisk-ris hade kunnat väga lite mer åt fiskhållet. Man får nästan aldrig tofu i miso-soppan, vilket är väldigt synd. Klart bästa maten i Food Court, inget snack om saken vad man väljer när man är hungrig! Helt ok pris för både 8- och 11-bitars.
0 0 Från Sushikartan.se