Välj kartsajt: sushi

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 2098):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 42009-01-21, kl 16:20, om ChopstixTrevligt litet ställe en trappa ner, med god sushi.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42009-01-21, kl 16:18, om Sun SushiCaliforniarullarna är min favorit på detta sushi-ställe. Mums!

    1 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42009-01-21, kl 16:16, om IchiBan Sushi BarGod sushi och trevligt att det ingår soppa och dryck i lunchpriset.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42009-01-21, kl 13:19, om Super SushiFlera här inne tycks gämföra detta ställe med en finare japansk sushi restaurang, vilket det givetvis inte är. Men som nyttig snabbmat funkar det bra, snabbt, prisvärt och mycket mat. Take-away är dock att rekommendera då det blir alldeles för trångt med allt folk.

    0 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52009-01-21, kl 12:33, om Restaurang Yammy KitchenJag älskar att det är buffé. Då kan jag plocka av alla sorter första gången och sedan koncentrera mig på bara mina favoriter övriga gånger. Bra också att det finns vanliga asiatiska rätter, för de vänner man har med sig, som kanske inte är helt sålda på sushi ännu. Priset är helt okej för en sushi-buffé.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32009-01-21, kl 12:25, om Sushi 07Buffé! Minsann! Fanns mycket att välja på och det kändes fräscht. Kanske var vi här rätt dag, om man se på andra recentioner av stället. Eller så har de ryckt upp sig! Goda onyttiga inside-outs bla. Men misosoppan var tyvärr oätbar. Så salt och vass i smaken att det var makalöst.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52009-01-21, kl 11:35, om Quan Quan sushiSuperfräscht, lagom stora bitar. Hittils den bästa sushiupplevelsen i Stockholm!

    0 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42009-01-21, kl 07:48, om Izumi GaiMycket trevligt litet ställe med bra sushi. Snabb servering och trevlig personal. Kan rekommenderas!

    1 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42009-01-20, kl 21:43, om SlimfoodBra sushi, hög kvalitet på råvaror, alltid lika gott, lite dyrt men uppvägs av bra råvaror

    0 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52009-01-20, kl 18:45, om A Alt. Hälsobaren sushiFörsta gången kom jag hit för att prova sushi på Hälsobaren. Innan dess tyckte jag inte om sushi. Jag har provat två gånger tidigare på andra ställen. Den dagen hade jag inte aptit för att jag var sjuk och kom precis från Access Akuten. Tog en liten portion sushi och skulle ge sushi en sista chans. Tyckte att sushin här var jättegod så jag beställde en portion till. Det var märkligt att jag fick en sådan aptit. Så det blev inte sista gången för mig och jag kommer definitivt att komma tillbaka flera gånger till. Bra att de tar kort och ha studentrabatt!

    2 0 Från Sushikartan.se