Betyg: 42009-12-16, kl 11:10, om East CityBästa sushibuffén i Uppsala! Nya kockar sedan en tid tillbaka. Ni som varit där förut, och satt dåligt betyg borde testa igen!
Betyg: 42010-04-13, kl 12:59, om Mey Wang SushiOj vilken god sushi! Snubblade över detta ställe när jag promenerade. Fler borde leta sig ned i källaren.
Betyg: 32009-02-04, kl 12:41, om Ikki KungshallenArrogant personal, jobbig bordsbetjäning, men rätt god sushi med den där rätta smältande känslan i munnen. Hutlöst dyrt dock, går inte dit så ofta. Passar om man är ett gäng som kanske vill fredagslyxa lite, beställa sushi och vin till och spana ut över Kungshallen-myllret.
Betyg: 32009-02-04, kl 12:37, om Rice Asian Restaurant och BarHelt okej. Känns bättre än många andra ljumma asiatiska bufféer, där man mest lämnar deras lokaler med illamående och skolköks-känsla i sinnet. Kanske inte så jättemycket att välja på, men desto bättre kvalité. Självklart med bananer & glass som guilty pleasure-avslutning. Fräsch lokal!
Betyg: 52009-02-03, kl 22:36, om Kohiro SushibarBästa stället i Nyköping. Personalen är jätte trevliga. Priserna är bra och storleken på bitarna är perfekt. Dem har även ett stort utval av fisk, så är du som mej en som gärna provar något nytt så lär du inte bli besviken. Så vad sägs om att prova lite bläckfisk eller kanske lite laxrom? Väl värt ett besök om du är i krokarna.
Betyg: 32009-02-03, kl 21:34, om Gari SushibarKomunikationsproblems-varning! Beställ en sak och få en annan. Lite svårläst meny dessutom. OK sushi dock, kocken vet vad hon gör! Ofta mycket fint serverat.
Betyg: 52009-02-04, kl 17:31, om Miyasaki
Vacker och god sushi och misosoppa. Gott grönt te.
0 2 Från Sushikartan.seLugnt och trevligt.
Betyg: 32009-02-04, kl 14:41, om Chill Out Sushibar
Lite konstig, men helt ok sushi! Har dock inte testat deras specialare.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42009-12-16, kl 11:10, om East City
Bästa sushibuffén i Uppsala! Nya kockar sedan en tid tillbaka. Ni som varit där förut, och satt dåligt betyg borde testa igen!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42010-04-13, kl 12:59, om Mey Wang Sushi
Oj vilken god sushi! Snubblade över detta ställe när jag promenerade. Fler borde leta sig ned i källaren.
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 32009-02-04, kl 12:41, om Ikki Kungshallen
Arrogant personal, jobbig bordsbetjäning, men rätt god sushi med den där rätta smältande känslan i munnen. Hutlöst dyrt dock, går inte dit så ofta. Passar om man är ett gäng som kanske vill fredagslyxa lite, beställa sushi och vin till och spana ut över Kungshallen-myllret.
0 1 Från Sushikartan.seBetyg: 32009-02-04, kl 12:37, om Rice Asian Restaurant och Bar
Helt okej. Känns bättre än många andra ljumma asiatiska bufféer, där man mest lämnar deras lokaler med illamående och skolköks-känsla i sinnet.
1 1 Från Sushikartan.seKanske inte så jättemycket att välja på, men desto bättre kvalité. Självklart med bananer & glass som guilty pleasure-avslutning.
Fräsch lokal!
Betyg: 52009-02-03, kl 22:36, om Kohiro Sushibar
Bästa stället i Nyköping.
2 2 Från Sushikartan.sePersonalen är jätte trevliga.
Priserna är bra och storleken på bitarna är perfekt.
Dem har även ett stort utval av fisk, så är du som mej en som gärna provar något nytt så lär du inte bli besviken. Så vad sägs om att prova lite bläckfisk eller kanske lite laxrom?
Väl värt ett besök om du är i krokarna.
Betyg: 42009-02-03, kl 21:40, om Yamato
Jättegod mat rakt över. Lite tråkig service.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52009-02-03, kl 21:36, om Sho-Be Sushi
Mycket bra! Fattas bara en fin espresso-maskin här.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 32009-02-03, kl 21:34, om Gari Sushibar
Komunikationsproblems-varning! Beställ en sak och få en annan.
0 1 Från Sushikartan.seLite svårläst meny dessutom. OK sushi dock, kocken vet vad hon gör! Ofta mycket fint serverat.