Betyg: 32010-10-11, kl 16:59, om Sushi IchibanTrevlig personal, men varierande kvalitet på sushin. Ibland är fisken näst frusen och inte sällan är noribladen i makin grymt sega. Dock är det inget fel på smaken som sådan.
Betyg: 52010-10-11, kl 15:24, om Sun SushiSushin är den bästa jag någonsin smakat. Det blir alltid ett stopp här på väg hem från jobbet. Inga problem med att hinna med tåget då det går superfort att få sin mat. Trevlig personal. Har dock aldrig ätit på plats.
Betyg: 52010-10-11, kl 13:02, om Mölnlycke Soja SushibarenUnderbar sushi och klockren personal. Synd att man bor lång ifrån och inte åker förbi så ofta längre....snyft. Rekommenderas varmt!
Betyg: 52010-10-11, kl 13:01, om HOZE RestaurantEn helt annan nivå! Var som att gå på vin- eller chokladprovning fast med sushi! Färsk skuret på plats, fick varje bit en och en samt en förklaring om varje. Massa olika sorters namn på fiskar jag aldrig hört, men som smakade super gott! Som en explosion av upplevelser bara av en enda bit! Helt otroligt! Ni måste bara gå dit någon gång. Detta är sushi på en helt annan nivå!!!
Betyg: 42010-10-11, kl 12:20, om SushibarenMycket god sushi , bra konsistens och smak på riset. Detta är en takeaway, annars skulle de få ett högre betyg.
Betyg: 42010-10-11, kl 09:45, om Kohiro SushibarPassade på att testa Kohiro och blev faktiskt glatt överraskad då vi ej ätit GOD sushi på länge. Upplägget var en fröjd för ögat. Priserna helt ok och grymt trevlig personal! :) En grej hade kunnat varit bättre och det var sötman i riset.
Betyg: 22010-10-11, kl 17:07, om Zensai Sushibar
Stort utbud men ingen smaksensation.
0 4 Från Sushikartan.seKommer nog inte dit igen
Betyg: 32010-10-11, kl 16:59, om Sushi Ichiban
Trevlig personal, men varierande kvalitet på sushin. Ibland är fisken näst frusen och inte sällan är noribladen i makin grymt sega. Dock är det inget fel på smaken som sådan.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42010-10-11, kl 16:26, om Thai Thai och Sushi Corner
Bra thai-mat, bra läge och en skön atmosfär på stället.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12010-10-11, kl 15:47, om Sushibar Kirin
försökte sushi ett par gånger under de senaste månaderna, ris alltid alltför råa / kokta tillräckligt
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52010-10-11, kl 15:24, om Sun Sushi
Sushin är den bästa jag någonsin smakat. Det blir alltid ett stopp här på väg hem från jobbet. Inga problem med att hinna med tåget då det går superfort att få sin mat. Trevlig personal. Har dock aldrig ätit på plats.
2 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52010-10-11, kl 13:02, om Mölnlycke Soja Sushibaren
Underbar sushi och klockren personal. Synd att man bor lång ifrån och inte åker förbi så ofta längre....snyft. Rekommenderas varmt!
4 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52010-10-11, kl 13:01, om HOZE Restaurant
En helt annan nivå! Var som att gå på vin- eller chokladprovning fast med sushi! Färsk skuret på plats, fick varje bit en och en samt en förklaring om varje. Massa olika sorters namn på fiskar jag aldrig hört, men som smakade super gott! Som en explosion av upplevelser bara av en enda bit! Helt otroligt! Ni måste bara gå dit någon gång. Detta är sushi på en helt annan nivå!!!
6 5 Från Sushikartan.seBetyg: 32010-10-11, kl 12:59, om Gari Sushibar
God sushi, dock inte den bästa man ätit. Är man sugen på sushi och i Kungälv så är det dock helt ok.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42010-10-11, kl 12:20, om Sushibaren
Mycket god sushi , bra konsistens och smak på riset. Detta är en takeaway, annars skulle de få ett högre betyg.
0 1 Från Sushikartan.seBetyg: 42010-10-11, kl 09:45, om Kohiro Sushibar
Passade på att testa Kohiro och blev faktiskt glatt överraskad då vi ej ätit GOD sushi på länge. Upplägget var en fröjd för ögat.
0 0 Från Sushikartan.sePriserna helt ok och grymt trevlig personal! :)
En grej hade kunnat varit bättre och det var sötman i riset.