Betyg: 12011-07-12, kl 16:25, om SlimfoodSmå och smaklösa bitar som var svindyra, med tanke på att man blev absolut inte mätt på dom. Dit går jag aldrig igen.
Betyg: 52011-07-12, kl 09:59, om Ai SushiFantastisk sushi utöver det normala. Jag och mitt sällskap tog varsin 10-bitars lunch och var mycket nöjda.
Perfekt för den som inte gillar alldeles för ´spejsad´ sushi men ändå söker någonting lite extra utöver den vanliga standardlådan. Här möts nya intressanta smaker med gott om tillbehör och självservering av misosoppa.
Sushin var omsorgsfullt upplagd och vacker att se på. Om jag skulle klaga på någonting så skulle det vara att noriarket var lite segt på en av makirullarna. Men då har jag letat efter något att klaga på.
Betyg: 32011-07-12, kl 09:02, om Brunnsbo SushiDERAS SUSHI KONKURERAR MED PIZZAN PÅ TORGET.. lite för dyrt, detta kan avskräcka kunder .men man kan be om mera ris , mera soppa, servise är mkt. det finns kanon biffrätt och andra rätter. bra och trevligt, fräsch lokal priset sänker betyget skall kolla detta med hygien , , jag kan alltid påpeka felet för personalen.. dem är mkt. sympatiska
Betyg: 52011-07-11, kl 17:07, om Super-SushiJag älskar detta ställe! Sveriges bästa! Stora saftiga bitar och du får byta hur du vill på nigirin. Toppen!
Betyg: 32011-07-11, kl 12:08, om Sushi Bar TakiyaTrevlig lokal, snabb servering, och helt ok sushi, men inget att hoppa högt över. Fiskig smak på tonfisken, aningen smaklöst överlag.
Betyg: 52011-07-12, kl 17:09, om sAn Sushi Wok
Fräscht! Kanske bäst i stan men det får avgöras efter kommande besök.
3 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-07-12, kl 16:32, om Partille Sushi
Trevlig personal, och mycket bra bitar. :)
2 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-07-12, kl 16:29, om Super Sushi
En av mina favvoresturanger, när det gäller sushi.
1 2 Från Sushikartan.seBetyg: 12011-07-12, kl 16:25, om Slimfood
Små och smaklösa bitar som var svindyra, med tanke på att man blev absolut inte mätt på dom. Dit går jag aldrig igen.
2 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-07-12, kl 16:13, om Sumi Sushi
Jättegott! Bra bitar man blir mätt på. Trevligt också.
0 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-07-12, kl 09:59, om Ai Sushi
Fantastisk sushi utöver det normala. Jag och mitt sällskap tog varsin 10-bitars lunch och var mycket nöjda.
2 0 Från Sushikartan.sePerfekt för den som inte gillar alldeles för ´spejsad´ sushi men ändå söker någonting lite extra utöver den vanliga standardlådan. Här möts nya intressanta smaker med gott om tillbehör och självservering av misosoppa.
Sushin var omsorgsfullt upplagd och vacker att se på. Om jag skulle klaga på någonting så skulle det vara att noriarket var lite segt på en av makirullarna. Men då har jag letat efter något att klaga på.
Rekommenderas varmt!
Betyg: 32011-07-12, kl 09:02, om Brunnsbo Sushi
DERAS SUSHI KONKURERAR MED PIZZAN PÅ TORGET.. lite för dyrt, detta kan avskräcka kunder .men man kan be om mera ris , mera soppa, servise är mkt. det finns kanon biffrätt och andra rätter. bra och trevligt, fräsch lokal
0 0 Från Sushikartan.sepriset sänker betyget
skall kolla detta med hygien , , jag kan alltid påpeka felet för personalen.. dem är mkt. sympatiska
Betyg: 52011-07-11, kl 17:07, om Super-Sushi
Jag älskar detta ställe! Sveriges bästa! Stora saftiga bitar och du får byta hur du vill på nigirin. Toppen!
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-07-11, kl 12:08, om Sushi Bar Takiya
Trevlig lokal, snabb servering, och helt ok sushi, men inget att hoppa högt över. Fiskig smak på tonfisken, aningen smaklöst överlag.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-07-11, kl 12:08, om Miyako Sushi Lounge
God sushi där riset inte faller sönder. Prisvärt!
0 0 Från Sushikartan.se