Välj kartsajt: sushi

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 1500):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 42011-07-13, kl 15:21, om Restaurang SamuraiSupergod sushi - dock lite dyrt. Bra för en fredagskväll

    2 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-07-13, kl 15:17, om Watami Sushi BarBästa sushi i stan, liten kryp in - mysigt. Rekommenderar det starkt för sushiälskare. Toppen take-away! Trevlig och gullig personal. Gå till Watami.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-07-13, kl 14:43, om Ai SushiVäldigt färsk och mycket god sushi! Bitarna är lagom stora och fint dekorerade. Ett stort plus är de goda makirullarna som även de har en tun skiva lax på. Personalen är trevlig och restaurangen var mysig att äta i.

    2 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42011-07-13, kl 13:36, om Ki-MamaLite dyrare än standard, och lite roligare bitar.

    1 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42011-07-13, kl 13:35, om Art SushiSnäppet bättre än standard-hålet-i-väggen-sushin, men långt ifrån spännande.

    5 2 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32011-07-13, kl 13:33, om Sushi NipponDet går snabbt, stora portioner för liten peng. Bitarna lite åt det för stora hållet.

    Det gamla vanliga kvarterssushi-utbudet av fisk, men skönt att slippa avokado och omelett på standardmenyerna.

    Lite slafsigt upplagt. Trevlig lokal för att vara mer av ett Take Away-ställe.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-07-12, kl 22:17, om Sushi ZenBästa sushin i Stockholm, även goda vegetariska varianter

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-07-12, kl 22:14, om Daruma SushiFavoritsushin finns här, oslagbar service och kvalitet

    2 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52012-10-22, kl 07:13, om FiskbitenLennartsson; du har rätt. Nu har jag hittat stället. En fantanstisk fiskaffär som ska ha högsta betyg på mycket utom prisläget. Dyrt som kvicksilver. Sushins kvalitet har jag dock inte provat, däremot mycket annat denna sommar. Anledningen till att jag gick fel är att kartan pekar ut en plats närmare torget, längs ån. Kolla får Ni se. Flera internetsidor med kartfunktion pekar visuellt på fel adress, en frisörssalong. Rätt ställe är Systembolagshuset, västra sidan om ån där den kröker norrut. Sätter fem för att kompensera tidigare ettan. Uppdaterar då jag provat sushin.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-07-12, kl 19:41, om Youran SushiHär har vi några som verkligen vet vad sushi är för något. Det är en stor variation på de fiskar som används, samt de vegetariska alternativ som finns. Samt att jag även har ätit av de varma rätterna som också är väldigt goda. Detta i kombination av det fina upplägget på tallriken gör att helhetsomdömet blir till fem stjärnor. Sedan vill jag slå ett slag för den trevliga personal som arbetar på Youran.God mat!!

    1 2 Från Sushikartan.se