Betyg: 22012-09-17, kl 15:39, om Restaurang AsahiKluvna upplevelser. Inom loppet av tre veckor eller så har vi hämtat sushi här vid två tillfällen. Vid första tillfället var sushin både god och estetiskt tilltalande - fina bitar i format petit. Vid andra tillfället var det stora klumpiga bitar utan finess. Dessutom var räkorna sega och konstiga - en tråkig upplevelse. Förvånande ojämn standard i köket uppenbarligen. Det kommer att dröja till nästa besök.
Betyg: 52012-09-17, kl 11:20, om Samurai SushibarKanongott, få ställen serverar så här god sushi! Jättetrevlig personal och rimliga priser. Skulle helt klart komma tillbaka.
Betyg: 52012-09-17, kl 11:03, om WasabiKan berätta för den som skrev kommentaren om tjejen med plasthandskar: hon har nickelallergi OCH tar nya handskar OM hon ska hantera maten!!! Den bästa Sushirestaurangen i Trollhättan: alltid så trevlig och hjälpsam personal, har alltid blivit vänligt bemött, de sätter kunden i fokus!Samt bra priser! Har hittat mitt favoritställe i stan! Rekommenderas till alla!
Betyg: 42012-09-17, kl 09:52, om Akiko SushiAlltid goda och välkomponerade rätter på lunchen. Bra service och trevlig miljö. Bästa asiaten i Strängnäs!
Betyg: 52012-09-16, kl 16:48, om Sushi YangEtt av mina absoluta favorit sushiställen! Lagom stora sushibitar, mycket gott ris och speciellt californiarullarna smälter i munnen! Servicen skulle kunna bli bättre men eftersom sushin är så pass god blir det ändå topp-poäng.
Betyg: 22012-09-16, kl 16:37, om Sushi CornerFantastiskt god kyckling i röd curry! Minus för de väldigt små portionerna dock. Sushin är inte lika god som thaimaten dessvärre utan ganska liten torr och tråkig och sojan är katastrof då denna inte smakar som kikoman alls utan någon mycket sötare variant.
Betyg: 42012-09-16, kl 15:44, om Ai SushiInte de ´traditionella´ bitarna, men såsen man får till samt färskheten på fisken gör stället till ett av de bästa i Göteborg. Jättegott och värt det om du är ute efter ´en snabb lunch´. Prisvärt och göööörgött!
Betyg: 52012-09-16, kl 15:42, om YamatoHåller med de andra som skrivit recension här.. Kostar lite mer men då får du vad du betalar för! Jättegod sushi och de har även annan ÄKTA japansk mat som är värd att smaka på om du aldrig ätit det innan. Väldigt bra ställe! Rekommenderas varmt!
Betyg: 22012-09-17, kl 15:39, om Restaurang Asahi
Kluvna upplevelser. Inom loppet av tre veckor eller så har vi hämtat sushi här vid två tillfällen. Vid första tillfället var sushin både god och estetiskt tilltalande - fina bitar i format petit. Vid andra tillfället var det stora klumpiga bitar utan finess. Dessutom var räkorna sega och konstiga - en tråkig upplevelse. Förvånande ojämn standard i köket uppenbarligen. Det kommer att dröja till nästa besök.
0 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52012-09-17, kl 14:47, om Aikins Sushi
jättegod sushi och trevlig service. Älskar deras miso-soppa. Kommer bestämt att bli stammis här!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52012-09-17, kl 14:39, om Masaki
jätte god sushi, billigt också. Deras inside out är himmelsk!(Y)
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52012-09-17, kl 11:20, om Samurai Sushibar
Kanongott, få ställen serverar så här god sushi!
0 0 Från Sushikartan.seJättetrevlig personal och rimliga priser.
Skulle helt klart komma tillbaka.
Betyg: 52012-09-17, kl 11:03, om Wasabi
Kan berätta för den som skrev kommentaren om tjejen med plasthandskar: hon har nickelallergi OCH tar nya handskar OM hon ska hantera maten!!! Den bästa Sushirestaurangen i Trollhättan: alltid så trevlig och hjälpsam personal, har alltid blivit vänligt bemött, de sätter kunden i fokus!Samt bra priser! Har hittat mitt favoritställe i stan! Rekommenderas till alla!
7 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42012-09-17, kl 09:52, om Akiko Sushi
Alltid goda och välkomponerade rätter på lunchen. Bra service och trevlig miljö. Bästa asiaten i Strängnäs!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52012-09-16, kl 16:48, om Sushi Yang
Ett av mina absoluta favorit sushiställen! Lagom stora sushibitar, mycket gott ris och speciellt californiarullarna smälter i munnen! Servicen skulle kunna bli bättre men eftersom sushin är så pass god blir det ändå topp-poäng.
1 3 Från Sushikartan.seBetyg: 22012-09-16, kl 16:37, om Sushi Corner
Fantastiskt god kyckling i röd curry! Minus för de väldigt små portionerna dock. Sushin är inte lika god som thaimaten dessvärre utan ganska liten torr och tråkig och sojan är katastrof då denna inte smakar som kikoman alls utan någon mycket sötare variant.
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 42012-09-16, kl 15:44, om Ai Sushi
Inte de ´traditionella´ bitarna, men såsen man får till samt färskheten på fisken gör stället till ett av de bästa i Göteborg. Jättegott och värt det om du är ute efter ´en snabb lunch´. Prisvärt och göööörgött!
2 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52012-09-16, kl 15:42, om Yamato
Håller med de andra som skrivit recension här.. Kostar lite mer men då får du vad du betalar för! Jättegod sushi och de har även annan ÄKTA japansk mat som är värd att smaka på om du aldrig ätit det innan. Väldigt bra ställe! Rekommenderas varmt!
2 0 Från Sushikartan.se