Välj kartsajt: sushi

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 1154):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 32012-11-05, kl 21:47, om Sushi YamaÅt en standard sushi, 5 lax 5 räkor, riset var bra, små´normala´ bitar. Räkorna kunde varit av bättre kvalitet likaså laxen, missförstå mig rätt, det är ok, men jag saknade den där Sushi känslan och jag kommer pröva stället igen för potential finns. Men kanske ska undvika stället fredagar i rusningstid dock.

    1 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22012-11-05, kl 19:30, om Sushibar 2Små bitar och dyrt. Ganska gott. Ligger bra till.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42012-11-05, kl 17:35, om Bagarmossen Sushibar och CaféStandardbitarna är det inget fel på, men däremot så tycker jag att ingefäran är lite väl inlagd. Prisvärt och smidig personal dock.

    12 7 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42012-11-05, kl 17:32, om Asian StationBra kvalité och bemötande trots min tidshets:) Mört och välsmakande biffwok med krispiga grönsaker! Tack

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52012-11-05, kl 10:54, om Sushi YamaHar just ätit den mest underbara sushi från Sushi Yama!Misosoppa ingår och den var jättegod!

    1 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32012-11-05, kl 09:01, om Gott Gott SushirestaurangÅt laxnigiri här som var helt ok, men misosoppan kunde vara bättre. Det är lite väl dyrt för ett vanligt sushiställe också.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52012-11-05, kl 07:24, om sAn Sushi Woksushin är hur färsk som helst, med den obligatoriska gröna wasabin och skivade gula våta ingefäran (i matbutikslådan är wasabin ofta i liten grön ogenomskilig påse, och ingefära i stor genomskinlig påse, plus en röd sojapåse). förutom bitarna du kan köpa i matbutikens åttabitars me lax, räka, rulle med innehåll div fisk å grönsaker (även röd rom), så fanns det risrullebit med sjögräs runt som är lagom segt och smakar toppen, denna är toppad med rikligt currykyckling eller tonfiskröra, som är mycket smakrika och gillade tonfisk bäst, tyvärr fick bara en bit. så fanns det avocado smal klyfta god

    3 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52012-11-04, kl 23:06, om Chill Out Sushi LoungeKanon bra mat och super bra service. Besök Chill Out, ni kommer inte bli besvikna.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42012-11-04, kl 21:58, om Sea Sushi och Coffee BarDeras vegetariska bimbimbap är supergod o fräsch.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52012-11-04, kl 16:40, om Tezukuri SushiUnderbart vackert läge, och en vacker uppläggning/servering av den mycket goda sushin. Inga smaker som skär sig och inte för löst ris. Kan inte bli mycket bättre såhär i normal prisklass.

    0 0 Från Sushikartan.se