Välj kartsajt: sushi

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 1114):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 52013-01-13, kl 21:06, om Noble House Sushi och IzakayaOtroligt bra sushi, väldigt fräsch och god. Underbart trevlig personal och ett extremt bra varmkök med en himmelsk yakiniku.

    9 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52013-01-13, kl 20:43, om Noble House Sushi och IzakayaDet nya varmköket rockar! Visst, man behöver boka bord som på en riktig restaurang men oj vad det är värt det! Jag har hittills plöjt tre rätter men kommer snart tillbaka för mer! Mattjesillssushin var ju fantastisk och service och lokal känns ju premium rakt igenom!

    9 2 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32013-01-13, kl 19:54, om Akki SushiGod sushi, något lite ris i förhållande till fisken. Dock otrevligt att sitta där och äta då personalen inte var tillmötesgående och vred på jättehög musik så det var svårt att höra vad mitt sushisällskap sa.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52013-01-13, kl 18:22, om Lilja Sushi BarBästa sushi stället som finns. Stora bitar och bra pris.

    0 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22013-01-13, kl 15:46, om Super-SushiJag vill så gärna tycka om denna sushi bar, men det går inte. Smaken var inget vidare båda gångerna jag besökt dem. Beställde små 12 bitar take away, men fick stoora bitar istället. Insideout-rullarna med grön lök, coleslaw, och skagenröra (typ?) tar bort denna ´japan-mat´ känsla, och ersätter den med sushi i svensk husmanskost tappning! Nigiri bitarna hade ganska fräsch fisk på, men min kräfta var gammal, då den hade en svart nyans på sig. Läskigt. Miso soppan var ingen vidare, ingen kycklingbuljong som andra sushi barer vilket är ett plus, men den var torr med en massa lök ist för sjögräs!

    2 2 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22013-01-13, kl 14:37, om Sushi House i PartilleDåligt. Kommer inte köpa där mer.
    Svag wasabi, sladdrig och smaklös tofu, långsamma, för små koppar till sojan så bitarna inre fick plats. Fick ingen ingefära.
    Nej, åk vidare till trevliga Partille sushi istället.

    1 2 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52013-01-13, kl 13:44, om Khamt Sushi och ThaiTrevlig personal, bra öppettider, härlig meny och riktigt god mat! Det må vara dyrt, men till skillnad från andra sushi ställen jag har varit på, så var det garanterat värt priset. Mums!

    1 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52013-01-13, kl 13:29, om Berga´s Sushi och WokMer prisvärd sushi finns inte i Linköping. Alltid varit nöjd!

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42013-01-13, kl 12:28, om NooshiJättegod sushi och bra utbud av varma rätter i buffén!

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32013-01-13, kl 10:52, om Jin ThaiTrevlig personal/ägare. Bra lunchbuffé. Sushin är helt ok som dessutom ingår i den. Dock ingen superduper grej - mediåker, för det är väl ändå sushin man ska recensera ? =)

    1 0 Från Sushikartan.se