Betyg: 22015-05-07, kl 18:46, om Sushi YamaPersonal alltid otroligt ointresserade och ovälkomnande. Sushin är bra, sojan smakar konstigt. Priserna åt det dyrare hållet. Stolarna obekväma, typ metallgaller.
Betyg: 52015-05-07, kl 18:44, om Yukikos Sushi - Glashuset Vid SlottetYukikos gör överlägset den godaste sushin i Uppsala. Stor favorit. Det var en kille (son till ägaren tror jag) som var trevlig och passionerad och serviceminded. I övrigt brukar det vara ganska ointresserad personal som lyckades ignorera vårt sällskap och vår beställning tills vi gick en gång.
Temaki (Sushistrutarna) är bland det godaste jag ätit. Vanliga sushibitarna stora och mättande och jävligt bra kvalitet på allt. Det är tur jag inte bor närmare, hade blivit sushi till middag varje dag annars.
Betyg: 42015-05-07, kl 18:39, om Ayakos SushiAlltid bra kvalitet på maten men lite åt det dyra hållet och ibland långa väntetider. Väldigt bra service vid sittning och fin presentation av maten.
Betyg: 52015-05-07, kl 18:37, om Hikari SushiSUPERtrevlig personal! Rabatt till studenter! Sushin serveras på sån söt sushibåt. Själva sushin var inte den godaste jag nånsin ätit, men gott och tillfredställande. Med studentrabatten jävligt bra priser i förhållande till andra sushiställen i centrum.
Betyg: 42015-05-07, kl 18:30, om Restaurang-SuyiMysigt ställe, ordentliga portioner, rätt god kinamat. Sushin är helt okej, kan smaka lite mysko ibland. Maten kommer i såna söta klassiska kinalådor som på TV.
Betyg: 42015-05-07, kl 18:28, om Ichiban sushibarHar köpt take-away sushi ett par gånger, god sushi och okej priser! Lite sega vid takeaway vilket är ett plus för fräsch sushi men minus för stressade pendlare.
Betyg: 52015-05-07, kl 18:15, om Yummy SushiDeras rullar är alla av högsta klass (har inte hunnit testa andra grejer på menyn än då detta stället är ett relativt nyfunnen place). Bra priser och supertrevlig och mysig personal...rekommenderas STARKT!
Betyg: 22015-05-07, kl 18:46, om Sushi Yama
Personal alltid otroligt ointresserade och ovälkomnande. Sushin är bra, sojan smakar konstigt. Priserna åt det dyrare hållet. Stolarna obekväma, typ metallgaller.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42015-05-07, kl 18:45, om Ayakos Sushi Fålhagen
God sushi, serverades på såna sushibåtar. Fin restaruang, fin stämning. Okej pris.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-05-07, kl 18:44, om Yukikos Sushi - Glashuset Vid Slottet
Yukikos gör överlägset den godaste sushin i Uppsala. Stor favorit.
0 0 Från Sushikartan.seDet var en kille (son till ägaren tror jag) som var trevlig och passionerad och serviceminded. I övrigt brukar det vara ganska ointresserad personal som lyckades ignorera vårt sällskap och vår beställning tills vi gick en gång.
Temaki (Sushistrutarna) är bland det godaste jag ätit. Vanliga sushibitarna stora och mättande och jävligt bra kvalitet på allt.
Det är tur jag inte bor närmare, hade blivit sushi till middag varje dag annars.
Betyg: 42015-05-07, kl 18:39, om Ayakos Sushi
Alltid bra kvalitet på maten men lite åt det dyra hållet och ibland långa väntetider. Väldigt bra service vid sittning och fin presentation av maten.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-05-07, kl 18:37, om Hikari Sushi
SUPERtrevlig personal! Rabatt till studenter! Sushin serveras på sån söt sushibåt. Själva sushin var inte den godaste jag nånsin ätit, men gott och tillfredställande. Med studentrabatten jävligt bra priser i förhållande till andra sushiställen i centrum.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42015-05-07, kl 18:34, om Ginn Dee Sushi och Wok
Sushin okej, maten god, personalen jättetrevliga! mysig och fin lokal.
0 1 Från Sushikartan.seBetyg: 42015-05-07, kl 18:30, om Restaurang-Suyi
Mysigt ställe, ordentliga portioner, rätt god kinamat. Sushin är helt okej, kan smaka lite mysko ibland. Maten kommer i såna söta klassiska kinalådor som på TV.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42015-05-07, kl 18:28, om Ichiban sushibar
Har köpt take-away sushi ett par gånger, god sushi och okej priser! Lite sega vid takeaway vilket är ett plus för fräsch sushi men minus för stressade pendlare.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-05-07, kl 18:15, om Yummy Sushi
Deras rullar är alla av högsta klass (har inte hunnit testa andra grejer på menyn än då detta stället är ett relativt nyfunnen place).
9 6 Från Sushikartan.seBra priser och supertrevlig och mysig personal...rekommenderas STARKT!
Betyg: 42015-05-07, kl 12:48, om Sushikawa
Kvarterssushi med fantasi. Gott och väldigt fint garnerat. Tofu i mison!
8 0 Från Sushikartan.se