Betyg: 52015-09-07, kl 14:36, om Sushi YamaBra service, bra råvaror, god sushi och mycket att välja på. Inte extraordinär sushi men en bra bit över medel.
Betyg: 52015-09-07, kl 11:50, om IchibanHimmel vilket ställe! Vilka smaker! Jag vill helt ärligt aldrig mer äta på något annat asiatiskt ställe. Lax-teryakin, kycklingsalladen och räktempura-makin är mina favoriter. Men jag har för avsikt att testa allt de har. Beträffande service som är jätteviktig för mig, är de utmärkta även där med sin flexibilitet och vilja att göra mig nöjd. Litet, familjärt och underbart. Grattis till Västertorpborna (Hägerstensåsens T-Bana) som har denna pärla.
Betyg: 52015-09-06, kl 19:14, om Hako SushiLätt, så smakar sushin bäst här. De gör allt på plats så allt är fräscht.. En liten väntetid men godare blir det alltid :)
Betyg: 52015-09-06, kl 13:52, om Koi SushiMåste säga, nu efter att jag läst recensionerna och ändå testat detta ställe, att jag avgudar deras sushi! Riktigt smakrik och bra variation även härligt bemötande (inte för på så dom blev jobbiga, men inte så att dom struntade i oss heller). Smaken, rätt sorts personal och den lugna miljön gjorde detta till en perfekt upplevelse! Rekomenderas starkt!
Betyg: 52015-09-05, kl 14:14, om IchiBan Sushi BarWow ☆☆☆☆☆ Detta stället visade sig verkligen vara en pärla :). Mycket trevlig personal, snyggt upplägg och som bjöd på lite annorlunda koncept! God misosoppa och schyssta priser. Hit återkommer vi ;). .
Betyg: 52015-09-07, kl 14:36, om Sushi Yama
Bra service, bra råvaror, god sushi och mycket att välja på. Inte extraordinär sushi men en bra bit över medel.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-09-07, kl 11:50, om Ichiban
Himmel vilket ställe! Vilka smaker! Jag vill helt ärligt aldrig mer äta på något annat asiatiskt ställe. Lax-teryakin, kycklingsalladen och räktempura-makin är mina favoriter. Men jag har för avsikt att testa allt de har.
2 0 Från Sushikartan.seBeträffande service som är jätteviktig för mig, är de utmärkta även där med sin flexibilitet och vilja att göra mig nöjd. Litet, familjärt och underbart. Grattis till Västertorpborna (Hägerstensåsens T-Bana) som har denna pärla.
Betyg: 52015-09-06, kl 19:14, om Hako Sushi
Lätt, så smakar sushin bäst här.
4 0 Från Sushikartan.seDe gör allt på plats så allt är fräscht.. En liten väntetid men godare blir det alltid :)
Betyg: 52015-09-06, kl 15:02, om Lilla TokyoSushi
Superbra sushi och trevlig personal, kan varmt rekommendera
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-09-06, kl 13:52, om Koi Sushi
Måste säga, nu efter att jag läst recensionerna och ändå testat detta ställe, att jag avgudar deras sushi! Riktigt smakrik och bra variation även härligt bemötande (inte för på så dom blev jobbiga, men inte så att dom struntade i oss heller).
2 0 Från Sushikartan.seSmaken, rätt sorts personal och den lugna miljön gjorde detta till en perfekt upplevelse! Rekomenderas starkt!
Betyg: 42015-09-06, kl 13:17, om Global Restaurang
Bra och mycket mat platsen är inte den vackraste men maten är god :)
2 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-09-05, kl 17:45, om Sushi Delux
Enligt mig Göteborgs bästa sushi! Laxen och cali-rollsen är godast även om de andra också är mycket goda!
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-09-05, kl 17:16, om Midoh Kitchen
Bästa sushin i Stockholm!
0 0 Från Sushikartan.seSer inte mycket ut för världen, men fantastiskt god och innovativ meny.
Betyg: 52015-09-05, kl 15:05, om Sushi Paradis
Godaste Sashimin jag ätit i Sverige. Värt att äta på plats då upplägget av maten är små konstverk i sig.
16 6 Från Sushikartan.seBetyg: 52015-09-05, kl 14:14, om IchiBan Sushi Bar
Wow ☆☆☆☆☆ Detta stället visade sig verkligen vara en pärla :). Mycket trevlig personal, snyggt upplägg och som bjöd på lite annorlunda koncept! God misosoppa och schyssta priser. Hit återkommer vi ;). .
2 0 Från Sushikartan.se