Välj kartsajt: sushi

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 327):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 52016-10-12, kl 13:45, om Brunnsbo SushiUtan tvekan top 5 i Göteborg.
    Trevligast personal och hög klass på maten.

    4 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32016-10-12, kl 10:46, om Ginsara Sushi BarVäldigt god sushi!! Lätt halstrad lax var fantastisk med kreativ smakfull sås och rikligt över laxbitarna.
    Förvånansvärt bra ris vilket jag alltid gnäller på annars.
    Men...mycket små bitar och portioner , Kan va tillfälligt.
    Ingen lyxsushi men väldigt gott och smakfullt. Kommer tillbaka.

    0 7 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12016-10-12, kl 07:42, om Handroll SushiCoolt alternativ till korvmojen men har inget med sushi att göra.
    Betydligt bättre smak och kvalitet än sushirullen men precis samma koncept. Lite olika lax räka kött rester placeras i rispapper med lite billigt smaklöst rispapper runt och vips kallas det sushi. Nej!!! Smaka gärna i förbi farten men du som vill ha sushi i dess kvalitetsform så undvik detta. Skam att de får kalla sig sushi.

    1 4 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32016-10-11, kl 18:20, om Sushi GenkaiHelt ok sushi. Prisvärd. Yakinikun och bimbimbapen är vassare på Helens. För sin prisklass levererar dem utan att glänsa

    1 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12016-10-11, kl 16:45, om Sushi KingOätligt. Fick kasta nästan allt. Sämsta jag ätit i Stockholm. Trevlig personal.

    2 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52016-10-11, kl 16:32, om IchibanRiktigt riktigt bra mat. Har bestämt mig för att äta mig igenom menyn och allt hittills är riktigt bra.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52016-10-11, kl 15:41, om Keyaki SushiReally tasty sushi. Exellent price/value-ratio!

    3 2 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32016-10-11, kl 14:05, om Sushi ImoniGod sushi och bra råvaror även om det känns på smaken att det inte är dagsfärskt. Riset har bra smak även om det faller isär och inte är äkta sushi ris. Något enkel meny men fantastiskt att en sushi hittat till S-köping. Har en bit till för att bli varm i kläderna och börja leverera. Trots att det är bra försök och vilja till god mat och kvalitet så är det ingen lyx sushi eller högre sushi skola .
    Gott och bra och besök gärna om ni är i krokarna.

    1 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12016-10-11, kl 14:01, om Restaurang-SuyiEn sedvanlig Kinesisk lunchrestaurang som inte på långa vägar levererar kvalitets sushi.

    0 2 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32016-10-11, kl 10:53, om Sandai-me Kato NorrlandsgatanOK smak och fräscha lagom stora bitar men alldeles för dålig variation bland bitarna... jag får känslan att de snålar in på ingredienserna. Det finns som sagt bättre ställen i närheten.

    0 0 Från Sushikartan.se