Välj kartsajt: sushi

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 297):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 12016-12-08, kl 13:09, om Nois ThaimatPriser satta efter en stureplanskrog, allt kött är halvfabrikat, kommer färdigskuret och fryst i plastsäckar. Dom har inte en aning om vad dom lägger på tallrikarna och serverar gästerna. Fick dom segaste köttbitarna jag ätit i hela mitt liv. När jag klagade på detta vart jag portad. Thaitanten borde lära sig hur man bemöter gäster.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12016-12-08, kl 12:29, om Neko sushi Mall of ScandinaviaBesviken!! Ät inte här.. dåligt utbud och ingen kvalitet

    2 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52016-12-08, kl 10:56, om Sushi of SwedenBästa sushi jag någonsin har ätit. Kommer till deras restaurang och hämtar mina sushi varannan vecka och har inte varit besviken en enda gång. /Julia

    1 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22016-12-07, kl 14:28, om Sushibar ShogunOm detta är det bästa sushi-haket i Umeå så bådar det inte gott...

    Medelmåttig sushi. Inte direkt billigt om man ser till vad man fick. Tråkigt sushi utan fantasi.

    En tvåa. Inte mer!

    1 11 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52016-12-07, kl 02:46, om Mamma SushiVärldens trevligaste personal, riktigt god sushi till super bra pris!

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22016-12-07, kl 02:39, om Naiyanas SushiVäldigt små sushi-bitar, ingen smidig/bra behållare för wazabi/soya-såsen (take away alltså, då man får en ´soyapåse´ utan möjlighet att hälla allt i). Sen finns det inga bilder på de olika rätterna, det saknades av oss. Så 1. Sushi-bitarna borde va liite större med tanke på priset. 2. Någon slags ´soya-burk´ tillhörande soyan man får med.
    Och nr. 3. Bilder! Och tydligare beskrivning av vad sushin innehåller (crabfish/stick, lax, osv.). Annars väldigt trevlig personal! :)

    2 3 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52016-12-06, kl 18:59, om Sushi ParadisBästa sushistället i Solna och ett av de bästa i hela Stockholmsområdet.

    Väldigt trevlig personal och snyggt serverat. Stort plus för medföljande såser och stark chiliröra som passar utmärkt till Misosoppan.

    22 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52016-12-06, kl 18:54, om Lin SushibarSåååå god sushi! äter här minst en gång i veckan, älskar det här stället!

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32016-12-06, kl 14:50, om Sushi KulturFina råvaror men små bitar.Smakrika men jag blir besviken när det snålas med fisken så laxbitarna är avskurna istället för att bilda en fin inramning. Bläckfisken katastrofalt seg.
    Trevlig personal gav ett trevligt intryck även om det inte är lyxsushi är det väl värt ett besök.

    0 4 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22016-12-06, kl 13:46, om Yuan Hui Sushi, GustavsbergStandardsushi modell mini.
    Underkokt ris men smakar förhållandevis bra ändå.
    Mycket mycket små bitar vilket är ett stort minus.

    0 7 Från Sushikartan.se