Betyg: 42017-05-14, kl 07:52, om Akki SushiÄr Akki fortarande öppet? Har hört både det ena och det andra.... OM det är bra, serverar Akki den bästa sushin i Stockholm... OM dom är stängda har en epok gott i graven
Betyg: 52017-05-14, kl 07:23, om Sushibar 2När jag frågade om dom hade glutenfri soya till min sushi bad personalen mig att sitta ner och vänta. Efter 5 minuter kom dom tillbaka med en glutenfri soya (tydligen köpt in någonstans i närheten) och bad om ursäkt för att jag fick vänta. Bra service!!
Betyg: 52017-05-13, kl 17:40, om Esuki sushiRiktigt bra sushi, trevlig personal, gratis miso (det är inte många ställen som har det) har käkat här 4 gånger nu, 16bitars är riktigt bra varierad!
Betyg: 12017-05-12, kl 19:32, om Sushibar KirinÄckligt! Sushi var inte dåliga, de var oätbara. Jag har fortfarande den vidriga smaken i munnen och hoppas jag blir inte sjuk av de ofräscha fiskbitarna. För tjocka bitar med mycket tråkig ris. Bara fisk (ingen rom, sesamfrö, eller sås...). Ris går sönder i kontakt med sojasås. Ingefära liknar gummi. Ibland var det omöjligt att veta vad jag åt så smaklöst det var. Bara en stor klump i munnen. Varm lax. Bläckfisk som smakar som däck och går inte att dela med tänder... Sämsta sushi i stan!
Betyg: 52017-05-12, kl 10:07, om Hikari SushiBästa och trevligaste sushin i Uppsala enligt mig!! Har också en massa goda varma rätter - och dessutom såå trevliga!
Betyg: 52017-05-12, kl 08:18, om Chikara SushiSollentunas absolut bästa sushi, och även en av Stockholms bästa. Bra storlek på bitarna och alltid med god topping på. Några av bitarna halstras vilket är ett stort plus. Väl värt ett besök.
Betyg: 42017-05-14, kl 07:52, om Akki Sushi
Är Akki fortarande öppet? Har hört både det ena och det andra.... OM det är bra, serverar Akki den bästa sushin i Stockholm... OM dom är stängda har en epok gott i graven
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52017-05-14, kl 07:23, om Sushibar 2
När jag frågade om dom hade glutenfri soya till min sushi bad personalen mig att sitta ner och vänta. Efter 5 minuter kom dom tillbaka med en glutenfri soya (tydligen köpt in någonstans i närheten) och bad om ursäkt för att jag fick vänta. Bra service!!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52017-05-13, kl 17:40, om Esuki sushi
Riktigt bra sushi, trevlig personal, gratis miso (det är inte många ställen som har det) har käkat här 4 gånger nu, 16bitars är riktigt bra varierad!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52017-05-13, kl 15:18, om Sushi Naruto
Best sushi in town! We can definately recommend this place!
3 2 Från Sushikartan.seBetyg: 12017-05-12, kl 19:32, om Sushibar Kirin
Äckligt!
0 0 Från Sushikartan.seSushi var inte dåliga, de var oätbara. Jag har fortfarande den vidriga smaken i munnen och hoppas jag blir inte sjuk av de ofräscha fiskbitarna.
För tjocka bitar med mycket tråkig ris. Bara fisk (ingen rom, sesamfrö, eller sås...). Ris går sönder i kontakt med sojasås. Ingefära liknar gummi. Ibland var det omöjligt att veta vad jag åt så smaklöst det var. Bara en stor klump i munnen. Varm lax. Bläckfisk som smakar som däck och går inte att dela med tänder...
Sämsta sushi i stan!
Betyg: 52017-05-12, kl 15:53, om Odai sushi
Grymt gott!!! Om man ska äta Sushi och befinner sig i Alingsås så är Odai stället ni skall gå till! ;)
2 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52017-05-12, kl 10:07, om Hikari Sushi
Bästa och trevligaste sushin i Uppsala enligt mig!! Har också en massa goda varma rätter - och dessutom såå trevliga!
1 2 Från Sushikartan.seBetyg: 52017-05-12, kl 08:18, om Chikara Sushi
Sollentunas absolut bästa sushi, och även en av Stockholms bästa. Bra storlek på bitarna och alltid med god topping på. Några av bitarna halstras vilket är ett stort plus. Väl värt ett besök.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52017-05-12, kl 04:23, om Sushi Bar Ting Ting
Framför allt väldig väldigt prisvärd sushi. Som också smakar gott
0 2 Från Sushikartan.seBetyg: 52017-05-11, kl 17:34, om Freak Sushi och Sallad
Bra service, trevlig lokal och fantastisk mat!!!
0 0 Från Sushikartan.se