Betyg: 42008-07-24, kl 16:21, om Samurai SushibarHelt klart bäst i Jkpg! God och toppenfräsch sushi. Toktrevlig personal! Lunchen (69 kr) känns väl värda pengarna! Bäst gillar jag den med mango eller avocado, ja eller laxen... =)
Betyg: 52008-07-20, kl 08:13, om SushibarenUtan tvekan stans bästa Sushi. Alltid fräsch och suveränt gott. Personalen supertrevliga och man kan ta te, vatten eller ibland en sushibit när man väntar för att ta med. Minus från min sida är att dem stänger för länge under sommaren, när man är som mest sugen efter en god sushi. Första stället som man kunde provsmaka sushibitar med manet!!!! Intressant smak, men inget för att äta sig mätt på eftersom kónsistensen var inte den trevligaste.
Betyg: 42008-07-20, kl 08:05, om PINTO Thai och SushiSushi är inte den bästa, men efter att ny chef har tagit över så har även detta förbättrats. Flera sorter och mindre bitar - även fräschare råvaror. Asiatiska buffén är riktig god med en varierande urval av goda, välsmakande, varma rätter. Och allt för bara 80 riksdaler - ät så mycket du vill. Fruktsallad på färsk frukt och goda kakor som efterrätt. Smaskens
Betyg: 52008-07-19, kl 08:29, om Akki SushiFantastisk Sushi. Utan handtag och skylt känner man sig lite extra priviligierad för att man trots allt har hittat stället. Vi vill ha Akki Sushi kvar där det är och då får vi räkna med att det tar tid med tanke på de små arbetsytorna. Varje sushibit är individuell och det är varje gång lika spännande att se hur den ska se ut. Och det är aldrig några problem att framföra personliga önskemål. Soppan görs klar vid beställningstillfället. Vi har bara träffat trevlig personal.
Betyg: 22008-07-18, kl 15:56, om Svenska SushiköketKompakt, stabbigt ris i de kantiga(!) sushibitarna, dessutom för mycket ris. Fisken okej, laxröran fadd och smaklös. Miso-soppan medioker. Ärtskott till sushi? Tramsigt.
Betyg: 52008-07-18, kl 14:18, om Sushibar SoneSone special är det värt att åka genom hela stan för att få. Helt underbart gott. Testa spiecy bläckfisk.
Betyg: 42008-07-18, kl 11:06, om Wasabiriktigt schysst sushi. kan bara instämma i att de borde köra nån form av buffé, där jag gärna skulle se lite mer experimentlusta.
Betyg: 42008-07-24, kl 16:21, om Samurai Sushibar
Helt klart bäst i Jkpg! God och toppenfräsch sushi. Toktrevlig personal! Lunchen (69 kr) känns väl värda pengarna! Bäst gillar jag den med mango eller avocado, ja eller laxen... =)
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-07-20, kl 08:36, om Bizen
bästa sushin jag ätit. Mycket god ris. Känns äkta!
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-07-20, kl 08:13, om Sushibaren
Utan tvekan stans bästa Sushi. Alltid fräsch och suveränt gott. Personalen supertrevliga och man kan ta te, vatten eller ibland en sushibit när man väntar för att ta med.
1 0 Från Sushikartan.seMinus från min sida är att dem stänger för länge under sommaren, när man är som mest sugen efter en god sushi.
Första stället som man kunde provsmaka sushibitar med manet!!!!
Intressant smak, men inget för att äta sig mätt på eftersom kónsistensen var inte den trevligaste.
Betyg: 42008-07-20, kl 08:05, om PINTO Thai och Sushi
Sushi är inte den bästa, men efter att ny chef har tagit över så har även detta förbättrats. Flera sorter och mindre bitar - även fräschare råvaror. Asiatiska buffén är riktig god med en varierande urval av goda, välsmakande, varma rätter.
2 0 Från Sushikartan.seOch allt för bara 80 riksdaler - ät så mycket du vill.
Fruktsallad på färsk frukt och goda kakor som efterrätt.
Smaskens
Betyg: 42008-07-19, kl 19:07, om Sushi Landskrona
Trevlig miljö, snabb service, god sushi som inte var för kall.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-07-19, kl 08:29, om Akki Sushi
Fantastisk Sushi. Utan handtag och skylt känner man sig lite extra priviligierad för att man trots allt har hittat stället. Vi vill ha Akki Sushi kvar där det är och då får vi räkna med att det tar tid med tanke på de små arbetsytorna. Varje sushibit är individuell och det är varje gång lika spännande att se hur den ska se ut. Och det är aldrig några problem att framföra personliga önskemål. Soppan görs klar vid beställningstillfället. Vi har bara träffat trevlig personal.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 22008-07-18, kl 15:56, om Svenska Sushiköket
Kompakt, stabbigt ris i de kantiga(!) sushibitarna, dessutom för mycket ris. Fisken okej, laxröran fadd och smaklös. Miso-soppan medioker. Ärtskott till sushi? Tramsigt.
3 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-07-18, kl 14:18, om Sushibar Sone
Sone special är det värt att åka genom hela stan för att få. Helt underbart gott. Testa spiecy bläckfisk.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-07-18, kl 12:33, om Happy Sushi
Bästa Sushin jag har ätit. Så mumzigt och sjuuuuuuuuuukt gott;) Kjamiz
1 2 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-07-18, kl 11:06, om Wasabi
riktigt schysst sushi. kan bara instämma i att de borde köra nån form av buffé, där jag gärna skulle se lite mer experimentlusta.
0 2 Från Sushikartan.se