Betyg: 32008-08-22, kl 12:22, om Sushido RörsjöstadenFunkar som takeawy. man får vad man betalar för. Se dock til att du beställer med wasabi mellan fisk och ris annars är det kört. Då får du också en nygjord låda. Gillar deras maki to go.
Betyg: 52008-08-22, kl 12:05, om Sushi Bar KobeJättemysigt ställe, supertrevlig personal och väldigt god sushi. Fick dessutom små konstverk av morot på vår tallrik, bara en sån sak!
Betyg: 22008-08-22, kl 11:41, om Kansai Sushi BarSom tidigare nämnt så luktar stället fisk (inte på det vanliga sushi-sättet) och bitarna smakar okej, men inte mer. Avocadobitarna var väldigt stora och spretiga och svåra att äta. Man fick inga inside-out-rullar utan bara vanliga. Personalen var trevlig och inredningen också helt okej.
Betyg: 52008-08-22, kl 10:27, om Sagamisupergod sushi.. i alla dess former. Tjejen kan japansk mat. Lycka till med den blivande restaurangen. Jag blir stammis :)
Betyg: 52008-08-22, kl 09:39, om AsienköketSupergod sushi, inga problem att byta ut bitar elelr att få extra soya/ingefära. Lite torra i bemötandet men aldrig otrevliga!
Betyg: 52008-08-22, kl 07:05, om SushibarenDetta är sushi på hög nivå. Riset är alltid perfekt. Utsökta råvaror. Härlig mix och kreativitet i nigiri och maki. För att bli helt perfekt som sushibar behövs dock liten kolgrill för ålen. När och om detta införskaffas blir det extas. Skulle kunna åka långt för denna sushi. Synd att lokalen är liten och väntetiden för takeaway många gånger är 1.5 h. Lika bra lunch som kväll. Samma höga kvalitet
Betyg: 12008-08-22, kl 07:00, om YukaiHar testat 2 gånger på lunchen. Maskinpressat (alldeles för hårt) ris. Dålig marinad. Ingen wasabi mellan ris och fisk. Fin fisk och andra råvaror. Mycket tråkig lunchsushi. Vågar inte prova en gång till. Är det bättre på kvällen?
Betyg: 32008-08-22, kl 12:22, om Sushido Rörsjöstaden
Funkar som takeawy. man får vad man betalar för. Se dock til att du beställer med wasabi mellan fisk och ris annars är det kört. Då får du också en nygjord låda. Gillar deras maki to go.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-08-22, kl 12:10, om Khoki Sushi
En av mina favoriter, här får man precis vad man vill ha och det är väldigt prisvärt och trevlig personal.
0 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-08-22, kl 12:05, om Sushi Bar Kobe
Jättemysigt ställe, supertrevlig personal och väldigt god sushi. Fick dessutom små konstverk av morot på vår tallrik, bara en sån sak!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 22008-08-22, kl 11:41, om Kansai Sushi Bar
Som tidigare nämnt så luktar stället fisk (inte på det vanliga sushi-sättet) och bitarna smakar okej, men inte mer. Avocadobitarna var väldigt stora och spretiga och svåra att äta. Man fick inga inside-out-rullar utan bara vanliga.
0 0 Från Sushikartan.sePersonalen var trevlig och inredningen också helt okej.
Betyg: 52008-08-22, kl 10:27, om Sagami
supergod sushi.. i alla dess former. Tjejen kan japansk mat. Lycka till med den blivande restaurangen. Jag blir stammis :)
0 2 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-08-22, kl 09:40, om Sushi Bar Kyoto
Bäst iSverige, toppklass rakt över!
3 1 Från Sushikartan.seVärt en resa !!
Betyg: 52008-08-22, kl 09:39, om Asienköket
Supergod sushi, inga problem att byta ut bitar elelr att få extra soya/ingefära. Lite torra i bemötandet men aldrig otrevliga!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-08-22, kl 09:10, om Sushi Landskrona
Såååååå gott! Bästa sushin i Landskrona/Helsingborg-området.
0 1 Från Sushikartan.seEnormt trevlig personal.
/Pia
Betyg: 52008-08-22, kl 07:05, om Sushibaren
Detta är sushi på hög nivå. Riset är alltid perfekt. Utsökta råvaror. Härlig mix och kreativitet i nigiri och maki. För att bli helt perfekt som sushibar behövs dock liten kolgrill för ålen. När och om detta införskaffas blir det extas. Skulle kunna åka långt för denna sushi. Synd att lokalen är liten och väntetiden för takeaway många gånger är 1.5 h. Lika bra lunch som kväll. Samma höga kvalitet
1 2 Från Sushikartan.seBetyg: 12008-08-22, kl 07:00, om Yukai
Har testat 2 gånger på lunchen. Maskinpressat (alldeles för hårt) ris. Dålig marinad. Ingen wasabi mellan ris och fisk. Fin fisk och andra råvaror. Mycket tråkig lunchsushi. Vågar inte prova en gång till. Är det bättre på kvällen?
0 0 Från Sushikartan.se