Betyg: 32011-01-24, kl 09:19, om SlimfoodSushibitarna är lagom stora, smakar gott och stället och maten är fräscha, men det lilla extra saknas. Sedan finns inte riktigt sushistämningen där utan det är mer gjort som en McDonaldsservering fast något elegantare.
Betyg: 42011-01-24, kl 08:04, om Panda SushiLugnt och trevligt ställe att slappna av på efter en hektiskt dag på Svenska Mässan. Bra priser, trevlig mycket ´service minded´ personal. Missa inte deras erbjudande om 6 valfria bitar för 50 kr. Otroligt prisvärt! En sak som kan vara både bra och dålig är att på Nigiri bitarna så var det ingen påstruken Wasabi men man fick gott om Wasabi på tallriken så det var egentlgen inga problem.
Betyg: 32011-01-23, kl 13:40, om RoppongiOk storlek på sushibitarna, men ganska smaklös fisk. Roppongi lever nog mycket på gamla meriter då de funnits sedan innan sushin blev snabbmat i stockholm. Idag finns det mycket bättre alternativ. Åt även kammusslor som var ok, men ingen sensation.
Betyg: 42011-01-23, kl 12:43, om Samba SushiOtroligt god och fint tillagad sushi med intressanta smaker. Det var inga problem när jag bad om enbart lax-, avokado-, och omelettnigiri. Lite väl dyrt kanske och rätt trångt men jag går gärna dit igen. Inget fel på personalens bemötande alls.
Betyg: 52011-01-22, kl 21:14, om Rå EpokGodaste sushin i hela Lund och Malmö! Spännande närproducerad fisk, gott ris och otroligt god marinerad rödlök! Absolut värt ett besök!
Betyg: 42011-01-22, kl 16:25, om Art SushiSushin var väldig god, hade bra konsistens och smakade fräscht. Mison var helt ok. Behövde inte vänta så länge och är nöjd.
Betyg: 32011-01-22, kl 08:44, om Westermalms SushiMisosoppan var super ! Sushin sådär, riset ingen höjdare. Personalen trevlig o kunnig men det är väl som det ska vara. Lite väl dyrt kan jag tycka.
Betyg: 12011-01-24, kl 09:35, om Sushi Koya
Sist jag åt där var det majnäs i sushin, resten var inte gott heller. har inte varit där sen dess.
5 0 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-01-24, kl 09:19, om Slimfood
Sushibitarna är lagom stora, smakar gott och stället och maten är fräscha, men det lilla extra saknas. Sedan finns inte riktigt sushistämningen där utan det är mer gjort som en McDonaldsservering fast något elegantare.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-01-24, kl 08:04, om Panda Sushi
Lugnt och trevligt ställe att slappna av på efter en hektiskt dag på Svenska Mässan. Bra priser, trevlig mycket ´service minded´ personal. Missa inte deras erbjudande om 6 valfria bitar för 50 kr. Otroligt prisvärt! En sak som kan vara både bra och dålig är att på Nigiri bitarna så var det ingen påstruken Wasabi men man fick gott om Wasabi på tallriken så det var egentlgen inga problem.
3 0 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-01-23, kl 13:40, om Roppongi
Ok storlek på sushibitarna, men ganska smaklös fisk. Roppongi lever nog mycket på gamla meriter då de funnits sedan innan sushin blev snabbmat i stockholm. Idag finns det mycket bättre alternativ. Åt även kammusslor som var ok, men ingen sensation.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-01-23, kl 12:43, om Samba Sushi
Otroligt god och fint tillagad sushi med intressanta smaker. Det var inga problem när jag bad om enbart lax-, avokado-, och omelettnigiri. Lite väl dyrt kanske och rätt trångt men jag går gärna dit igen. Inget fel på personalens bemötande alls.
1 2 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-01-22, kl 21:14, om Rå Epok
Godaste sushin i hela Lund och Malmö! Spännande närproducerad fisk, gott ris och otroligt god marinerad rödlök! Absolut värt ett besök!
3 3 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-01-22, kl 16:29, om Restaurang Asahi
Tyckte om sushin och pesronalen var trevliga. Fin restaurang dessutom.
0 1 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-01-22, kl 16:25, om Art Sushi
Sushin var väldig god, hade bra konsistens och smakade fräscht. Mison var helt ok. Behövde inte vänta så länge och är nöjd.
7 1 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-01-22, kl 15:55, om Larem Sushibar
väldigt gott. Bra Sushi. Rekommenderar deras Yakitori. Trevlig personal
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-01-22, kl 08:44, om Westermalms Sushi
Misosoppan var super ! Sushin sådär, riset ingen höjdare. Personalen trevlig o kunnig men det är väl som det ska vara. Lite väl dyrt kan jag tycka.
7 66 Från Sushikartan.se