Välj kartsajt: restaurangerhotellcaféerpizza sushi badcampingvandrarhemslottkyrkorvintagewifiannonser
ej inloggad. | bli medlem | logga in

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 1554):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 32011-04-04, kl 18:37, om Mey Wang SushiHar använt rabatthäfte två gånger och fick ´2 för 1´. Bra sushi! Kanske lite små bitar. Och synd att de inte tar kort :-(

    1 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32011-04-04, kl 18:34, om Ki-MamaMinns att det första gången jag åt deras sushi var mitt livs godaste, dock vet jag inte vad som har hänt... det känns på något sätt sliskigt i smaken utan det där som gör det bäst.
    En fullkomligt fullsatt lokal med köande människor som stirrar på mängden av bitar man har kvar,
    om ett trevligt bemötande så har man tur... inte lika bra längre.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12011-04-04, kl 18:28, om Rice Asian Restaurant och BarDet här stället går jag inte tillbaks till!

    * Varmt ris
    * Tråkiga sushibitar på buffén (endast lax, avokado, california roll)
    * Ingen beställningsbuffé utan man fick 6 bitar på ett fat, sedan vänta 20 minuter på att få in ytterligare 6 bitar osv. För en sushiälskare som mig går det systemet bort. Jag vill ha 20 bitar på min buffe. På en gång. Och jag vill välja vilka bitar jag vill ha.
    * För lite wasabi och för lite ingefära
    * Seg och ointresserad personal

    Möjligtvis billigt men absolut INTE något höjdarställe om man är ute efter en fin sushi-upplevelse!

    2 5 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-04-04, kl 11:15, om Sushi LatinoRiktig bra sushi och trevlig personal! Dit går jag i fortsättningen!

    4 2 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42011-04-03, kl 19:03, om Cupido cafe restaurangfavoritstället att köpa plocksallad på. dock är det fler än jag som tycker det. långa köer under lunchtid. men utbudet är stort av tillbehör till salladen. deras sushi har jag inte provat.

    1 2 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22011-04-03, kl 19:00, om Honkaku Sushibra läge och trevlig lokal men sushin är inte speciellt god.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-04-03, kl 18:59, om Mey Wang Sushibästa sushin i Uppsala! precis lagom små bitar.

    1 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12011-04-03, kl 18:39, om Sushibar KirinSushi-kocken i röd sjal gick ut och rökte. När han kom in tvättade han inte händerna utan ställde sig och bakade sushi direkt. FYYY vad äckligt. Hur sköter de hygienen??? Tvättar han inte händerna efter toabesök heller? Mådde illa. Går inte dit igen.

    1 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42012-04-10, kl 19:31, om Ming LiMycket god sushi! Men ganska dyrt, med tanke på att det ligger i flempan.

    3 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12011-04-03, kl 13:39, om Sodon Sushi LoungeHere Jesus ! jag var där och köpte 10 lax bitar till att göra sushi hemma , det visade sig att laxen var gamal, för tunn och laxen är fel skuren . Alltså seriös jag arbeta över 15 år som sushikock , ha sett det mesta dem bästa dem sämsta sushikockar men den här tar verkligen rekord. hur i helvete kan man ställer sig framför en sushibar och kallas sig för en sushikock när man verken kan eller vet om sushi eller överhuvudtaget kan göra sushi. Jag ska ger er en lektion vad sushi är.går in på min sidan och Sök ´Sushi face´ på facebook så ser ni vad sushikock är..by sushi Chef ´ Chet Linfors ´ by sushi chef ´ Chet Linfors ´

    2 4 Från Sushikartan.se
BESbswy