Betyg: 52011-09-10, kl 17:53, om Bamboo Sushi och Thai wokJag verkligen älskar det här stället. Det enda som är jobbigt är att det i stort sett inte går att kommunicera med personalen. Men sushin är jättegod. Det är rejäla bitar och riset är perfekt. Har ätit flera gånger. De är dessutom ännu bättre på att servera på plats, riktigt fina uppläggningar. Och de måste vara billigast i Norrköping.
Betyg: 22011-09-10, kl 15:41, om Sushibar WasabiDu betalar för ris med lite lite fisk på. Riset är inte ens gott! Välj något annat ställe eller en annan maträtt än sushi.
Betyg: 52011-09-10, kl 13:32, om Shimadas SushiakademiSushin rekommenderas varmt! Och vill man lära sig att laga sushi själv så rekommenderar jag att boka in Mami för en sushikurs i hemmetI. Vi gjorde detta som en 50-årspresent till en god vän, och det blev en enormt lyckad kväll med jättegod, egenhändigt gjord sushi, under Mami´s trevliga ledning! Full poäng blir det för denna sushikurs, som dessutom gav oss massor av kunskap om japansk kultur och traditioner!
Betyg: 42011-09-09, kl 19:19, om Oishii SushibarBra ris! Hade det varit luftigt också hade det blivit 5:a på direkten. Toppingen på nigirin är standardgrejer. Maki-rullarna är mer originella än andra ställen men hade kunnat smaka lite mer (ishavsräkorna i makin var bra). Ingen wasabi under fisken drog ner betyget något. Största behållningen var helt klart tofukudden. Nu går det även att betala med kort. Fin liten lokal med trevliga tjejer.
Betyg: 32011-09-09, kl 10:26, om Ki-MamaBra sushi men personalen drar ner betyget. Tyvärr. Hade förmånen att bo tvärs över gatan från Ki-mama och har tappat räkningen på antalet besök. Är man ute efter god sushi och inte är speciellt brydd om bemötandet kan jag rekommendera ett besök.
Betyg: 52011-09-09, kl 10:21, om Sushibar Ishi OBS! Stället finns inte kvar.Första besöket idag, take-away. Fantastisk upplevelse, soppan var fyllig och mycket välsmakande, sushin var ännu bättre. Ger Sushibar Ishi betyget 5 - Mycket bra!
Betyg: 12011-09-09, kl 10:07, om Tumba Wok SushiHar ätit mycket där tidigare och tyckt att maten har varit helt okej men kvaliten har blivit mycket sämre. Segt överkokt kött, varken varmrätterna eller sushikn smakar inte gott. Mycket trevlig personal dock!
Betyg: 12011-09-09, kl 10:05, om Parn Thai och TakeawaySushin är inte god (smakar som den färdiga sushin på ica) och jag har inte upplevt att personalen är speciellt trevlig heller.
Betyg: 52011-09-10, kl 17:53, om Bamboo Sushi och Thai wok
Jag verkligen älskar det här stället. Det enda som är jobbigt är att det i stort sett inte går att kommunicera med personalen. Men sushin är jättegod. Det är rejäla bitar och riset är perfekt. Har ätit flera gånger. De är dessutom ännu bättre på att servera på plats, riktigt fina uppläggningar. Och de måste vara billigast i Norrköping.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 22011-09-10, kl 15:41, om Sushibar Wasabi
Du betalar för ris med lite lite fisk på. Riset är inte ens gott! Välj något annat ställe eller en annan maträtt än sushi.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-09-10, kl 13:32, om Shimadas Sushiakademi
Sushin rekommenderas varmt! Och vill man lära sig att laga sushi själv så rekommenderar jag att boka in Mami för en sushikurs i hemmetI. Vi gjorde detta som en 50-årspresent till en god vän, och det blev en enormt lyckad kväll med jättegod, egenhändigt gjord sushi, under Mami´s trevliga ledning! Full poäng blir det för denna sushikurs, som dessutom gav oss massor av kunskap om japansk kultur och traditioner!
4 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-09-10, kl 06:22, om SushiKungen
Sååå vackert upplagt och dekorerat!
4 2 Från Sushikartan.seKreativt och gott!
Betyg: 42011-09-09, kl 19:19, om Oishii Sushibar
Bra ris! Hade det varit luftigt också hade det blivit 5:a på direkten. Toppingen på nigirin är standardgrejer. Maki-rullarna är mer originella än andra ställen men hade kunnat smaka lite mer (ishavsräkorna i makin var bra). Ingen wasabi under fisken drog ner betyget något. Största behållningen var helt klart tofukudden. Nu går det även att betala med kort. Fin liten lokal med trevliga tjejer.
2 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-09-09, kl 17:14, om Sushi Latino
Superbra, fin kvalitet - godaste sushi jag nånsin ätit.
2 2 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-09-09, kl 10:26, om Ki-Mama
Bra sushi men personalen drar ner betyget. Tyvärr. Hade förmånen att bo tvärs över gatan från Ki-mama och har tappat räkningen på antalet besök. Är man ute efter god sushi och inte är speciellt brydd om bemötandet kan jag rekommendera ett besök.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-09-09, kl 10:21, om Sushibar Ishi OBS! Stället finns inte kvar.
Första besöket idag, take-away. Fantastisk upplevelse, soppan var fyllig och mycket välsmakande, sushin var ännu bättre. Ger Sushibar Ishi betyget 5 - Mycket bra!
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12011-09-09, kl 10:07, om Tumba Wok Sushi
Har ätit mycket där tidigare och tyckt att maten har varit helt okej men kvaliten har blivit mycket sämre. Segt överkokt kött, varken varmrätterna eller sushikn smakar inte gott. Mycket trevlig personal dock!
0 3 Från Sushikartan.seBetyg: 12011-09-09, kl 10:05, om Parn Thai och Takeaway
Sushin är inte god (smakar som den färdiga sushin på ica) och jag har inte upplevt att personalen är speciellt trevlig heller.
0 2 Från Sushikartan.se