Betyg: 22013-01-19, kl 18:37, om Westermalms SushiSushin är god men dyr och väntetiden är absurd. Även när det inte är gäster i lokalen utan bara take away tar det riktigt lång tid (över 40 minuter för två sushi). Dessutom står disk på nästan alla bord och den får stå kvar där medan väntande gäster erbuds att sitta där med en kopp te. Har varit där tre eller fyra gånger nu och sist glömde de att skicka med min extra sjögrässallad. Personalen är trevlig och omtänksam men jag går nog inte dit igen pga ovanstående. För den som vill prova rekomenderar jag att ringa in beställningen i god tid innan man kommer dit.
Betyg: 52013-01-19, kl 12:02, om Eki Sushi Japansk RestaurangOtroligt god sushi! Är nybörjare inom Sushi, men smakar klar skillnad jämfört med andra ställen. Väldigt bra service och hjälp vid frågor och funderingar. Bl.a. tipsade de om att vi skulle skippa soja och wasabi med några rätter. Och smakerna blev så mycket bättre! Ganska höga priser, men det är det värt. Rekommenderas starkt!
Betyg: 42013-01-20, kl 19:19, om Asian Garden Hägersten
Otrolig gott indisk mat.Väntetid drog ner betyget.
128 3 Från Sushikartan.seBetyg: 42013-01-20, kl 16:44, om Lius Sushi
Sushin var god med ingefära och wasabi till.
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 42013-01-20, kl 13:51, om Hashi Sushi
Bra sushi, bra personal och helt ok priser. Verkligen fräscht och bra råvaror.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52013-01-20, kl 06:45, om Saki Sushi
Trevlig personal och god sushi. Kan rekommendera Tamago, Tako och Maguro Nigiri
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42013-01-19, kl 19:49, om Sushi Lovers
Mycket bra sushi. Många sorters bitar. Trevlig personal.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 22013-01-19, kl 18:37, om Westermalms Sushi
Sushin är god men dyr och väntetiden är absurd. Även när det inte är gäster i lokalen utan bara take away tar det riktigt lång tid (över 40 minuter för två sushi). Dessutom står disk på nästan alla bord och den får stå kvar där medan väntande gäster erbuds att sitta där med en kopp te. Har varit där tre eller fyra gånger nu och sist glömde de att skicka med min extra sjögrässallad. Personalen är trevlig och omtänksam men jag går nog inte dit igen pga ovanstående. För den som vill prova rekomenderar jag att ringa in beställningen i god tid innan man kommer dit.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52013-01-19, kl 13:54, om VRÅ
Phenomenal, possibly best in Sweden. Highly recommended.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52013-01-19, kl 13:48, om Akki Sushi
Mycket bra sushi. Lokalen är inget att hänga i julgranen men ta en take-away och njut.
1 3 Från Sushikartan.seBetyg: 52013-01-19, kl 12:02, om Eki Sushi Japansk Restaurang
Otroligt god sushi! Är nybörjare inom Sushi, men smakar klar skillnad jämfört med andra ställen. Väldigt bra service och hjälp vid frågor och funderingar. Bl.a. tipsade de om att vi skulle skippa soja och wasabi med några rätter. Och smakerna blev så mycket bättre! Ganska höga priser, men det är det värt. Rekommenderas starkt!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42013-01-19, kl 11:57, om Neptune
Billigt!
0 0 Från Sushikartan.seMycket god!
Dem gör dem på beställning så dem är färska!