Betyg: 42008-08-01, kl 11:33, om Sushi DeluxMycket fräsch och bra sushi, prisvärt, lagom stora bitar, får mycket ingefära och sushin smakar precis som den ska göra.
Betyg: 52008-08-01, kl 11:24, om Happy KitchenMed tanke på de höga betygen som andra restaurnger fått, så krävs det en utökad betygsskala. Happy Kitchen ligger i en egen nivå. Råvarorna är i sådan kvalitet att guden Poseidon har levererat fisken själv. Bra fisk kan alla få tag på, men riset bär kockens signum och det är där som Happy Kitchen briljerar.
Betyg: 52008-08-01, kl 10:06, om Happy KitchenSuvveränt! Har hunnit äta en hel del sushi i Karlstad och resten av sverige och detta var nog den godaste jag ätit! Misosoppan var god med mumsiga alger och stora tofubitar, sushin smakrik och med olika roliga fiskar på. Rekommenderas VARMT till alla sushi älskare. Och för er andra finns fräscha sallader där tydligen isbergssallad, tomater och gurka är bannlysta.
Betyg: 52008-08-01, kl 08:59, om Sushi Bar KyotoHar varit på en del sushi barer och den här är riktigtr bra, med en personal som är fantastisk, alltid trevliga. Underbar sushi och för mig som är skaldjurs alergiker så tar han nya knivar om jag säger till..Toppen
Betyg: 42008-08-01, kl 08:40, om Sushi-QBra råvaror och fräsch varierad sushi, en av mina favoriter. Lunchtid är servicen fantastisk, tyvärr inte lika bra kvällstid.
Betyg: 42008-08-01, kl 07:25, om Restaurang SakuraJättemysigt ställe att gå ut och äta med kompisarna på. Rekommenderar att grilla vid bordet! -trevligt och gott!Sushin är helt ok!
Betyg: 12008-09-24, kl 10:47, om Kinoko Sushi-barDå det var Karlstads första sushibar har jag ätit här massor men jag till dags datum ännu inte lyckats få det jag beställt då jag velat byta saker.Flera gånger har jag råkat ut för fisk som inte kännts fräsch och luktat skumt.Miljön är trång och jag känner mig ivägen. jag känner inte att jag får någon kontakt alls med personalen.
Betyg: 42008-08-01, kl 11:33, om Sushi Delux
Mycket fräsch och bra sushi, prisvärt, lagom stora bitar, får mycket ingefära och sushin smakar precis som den ska göra.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 22008-08-01, kl 11:31, om Lilla Tokyo
Inte fräsch Sushi, rekommenderar inte, har provat två gånger och missnöjd båda!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-08-01, kl 11:27, om Yokohama
Håller alltid samma klass, lagom stora bitar alltid fräscht, prisvärt!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-08-01, kl 11:24, om Happy Kitchen
Med tanke på de höga betygen som andra restaurnger fått, så krävs det en utökad betygsskala. Happy Kitchen ligger i en egen nivå. Råvarorna är i sådan kvalitet att guden Poseidon har levererat fisken själv. Bra fisk kan alla få tag på, men riset bär kockens signum och det är där som Happy Kitchen briljerar.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-08-01, kl 11:07, om Kontoret Bar och Matsal
Mycket god sushi lagom stora bitar och vettiga priser. Rekommederas! /Pasi
0 1 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-08-01, kl 10:06, om Happy Kitchen
Suvveränt! Har hunnit äta en hel del sushi i Karlstad och resten av sverige och detta var nog den godaste jag ätit! Misosoppan var god med mumsiga alger och stora tofubitar, sushin smakrik och med olika roliga fiskar på. Rekommenderas VARMT till alla sushi älskare. Och för er andra finns fräscha sallader där tydligen isbergssallad, tomater och gurka är bannlysta.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52008-08-01, kl 08:59, om Sushi Bar Kyoto
Har varit på en del sushi barer och den här är riktigtr bra, med en personal som är fantastisk, alltid trevliga. Underbar sushi och för mig som är skaldjurs alergiker så tar han nya knivar om jag säger till..Toppen
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-08-01, kl 08:40, om Sushi-Q
Bra råvaror och fräsch varierad sushi, en av mina favoriter. Lunchtid är servicen fantastisk, tyvärr inte lika bra kvällstid.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42008-08-01, kl 07:25, om Restaurang Sakura
Jättemysigt ställe att gå ut och äta med kompisarna på.
0 0 Från Sushikartan.seRekommenderar att grilla vid bordet! -trevligt och gott!Sushin är helt ok!
Betyg: 12008-09-24, kl 10:47, om Kinoko Sushi-bar
Då det var Karlstads första sushibar har jag ätit här massor men jag till dags datum ännu inte lyckats få det jag beställt då jag velat byta saker.Flera gånger har jag råkat ut för fisk som inte kännts fräsch och luktat skumt.Miljön är trång och jag känner mig ivägen. jag känner inte att jag får någon kontakt alls med personalen.
0 0 Från Sushikartan.se