Välj kartsajt: sushi

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 2028):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 42009-04-14, kl 15:59, om Sushi & SundGod och fräsch sushi. Trevlig personal. Men skaffa kortläsare och ha lite helgöppet så skulle det bli en halv sttjärna till!

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12009-04-14, kl 15:52, om Super SushiNejnejnej, fy f-n viklen usel sushi! Sämsta jag ätit i stan. Aldrig mer! Höj priset å servera bra mat istället för Super(dålig-massproducerad-smaklös-tråkig)-Sushi

    1 3 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52009-04-14, kl 13:47, om Sushi YamaTrevlig miljö,väldigt god Sushi, att se när det tillagas
    var väldigt trevligt

    4 2 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12009-04-14, kl 10:28, om Fuji-Ya Sushi BarEfter att ha givit Fuji Ya två chanser kan jag konstatera att det faktiskt både är riktigt dålig sushi och service...
    Nonchalant och ointresserad personal som inte bjuder på ett enda leende. Provade yakunikun efter Emil Olssons rekomendation här på sajten men blev mkt besviken då den mest innehöll senor och fett. Vad gäller sushin; smaklös och på tok för stora bitar. Kort och gott; gå inte hit!!!

    1 4 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32009-04-14, kl 10:06, om IchibanDet finns inte speciellt många varianter i sushimenyn. Personalen uppträder anningen förvirrat men det visar sig gå att ändra menyn en aning efter önskemål.

    Bortsett från garin är det inget som egentligen smakar fel. Laxen smakar färsk men i vanlig ordning lämnar räkorna en del att önska. Känns som ett standard sushiställe på de flesta punkter.

    0 3 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32009-04-13, kl 19:57, om Sushibar i ÖrebroHade tjejkväll och förbäställde via deras underbara hemsida.
    God och fräsch sushi, men tyvärr inget över det vanliga.

    0 2 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42009-04-13, kl 19:53, om Restaurang Art SushiFräscha bitar och starka rullar! California roles, super!
    Kan även rekommendera Spicy tuna och Chilli salomon.
    Litet minus för dyra priser.

    3 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32009-04-13, kl 19:49, om AkaneDet bästa var den trevliga personalen, de billiga priserna och de utmärkta California makisarna! Också ett plus för de stora bitarna! Resten är helt ok!

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22009-04-13, kl 19:11, om Japan HouseGanska skabbig lokal med en inte helt angenäm doft av gammal fisk. Själva sushin är dock rätt ok, ungefär samma standard-sushi som man får på 95% av alla andra ställen i Gbg.

    4 3 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22009-04-13, kl 18:24, om Sushi WongNej, nej, nej... Ytterligare ett ställe som man lurats att besöka på grund av alla galna recensioner här. Hur tänker ni egentligen? På tok för stora bitar, varmt ris, senig tonfisk, skinn kvar på ålen(!), dålig wasabi. Det här är INTE bra sushi. Snabb service och mycket god miso ger två stjärnor men då är jag snäll. Sushin är bland den sämre i Göteborg.

    7 5 Från Sushikartan.se