Välj kartsajt: sushi

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 1960):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 52009-08-15, kl 09:36, om Sawadee TäbyEtt av mina favoritställen. Mycket god sushi, dock ofta lång kö.

    1 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32009-08-15, kl 09:34, om Kama SushiVäldigt god sushi, dock väldigt små bitar och de tog endast kontant den tiden jag bodde i Kalmar.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52010-05-04, kl 15:57, om Sushi Ki-LalaVäldigt trevlig ägare. Godast runt middagstid då allt är helt färskt. Prisvärt. Det enda mindre bra jag kan komma att tänka på är deras takeaway-lådor saknar ett fack till sojan. Men äter man på plats är det väldigt bra service.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32009-08-14, kl 16:26, om Tokio SushiTrevligt litet ställe som både har en uteservering mot gatan och möjlighet till att sitta på en bakgård. Fick först fel mat men det ordnade sig. 8 bitar kostade 70 kronor (fem kronor billigare vid lunchtid) och då ingick egentligen misosoppa (men den innehöll fiskbuljong). Bitarna var lite väl stora och sojaskålen var flat så det var svårt att doppa. Det var variation på bitarna och sjögrässallad ingick. För första gången har jag ätit sushi med ren tofu på, dock så smakar inte obehandlad tofu så värst mycket.Sushi Bar på Borgmästaregatan Åtta vegetariska sushibitar för 70 kronor.

    1 3 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52009-08-14, kl 15:43, om Fuji Take AwayÄr MYCKET kräsen då det gäller sushi och Fuji Take Away-Ängelholm, har för mig bevisat att jag inte behöver besöka några andra sushibarer längre. De står för bästa klass - när det gäller allt ,och jag har testat många andra barer tidigare.
    Betyg

    1 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12009-08-14, kl 15:23, om Choys GardenTyvärr verkar det som om Choy´s Garden har slutat med sushi på lunchen!

    0 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52009-08-14, kl 12:46, om Sushi SakeVäldigt trevlig personal. Bra kvalitet och extremt prisvärt. Exempelvis 8-bitars sushi för 65 kr, bentolåda 85 kr. Klart billigast kring St. Eriksplan.

    0 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52009-08-13, kl 19:06, om Ki-MamaDet här är enligt mig Stockholms bästa sushiställe. Jag kan inte sätta fingret på varför, men det känns som att det är mer ´själ´ i maten här. Det känns mer simpelt än t.ex. Sushi Devil och Akki, men det är hit jag går helst.

    1 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52009-08-13, kl 10:40, om Sushi HamaHelt grym Sushi, allt är så färskt och det största PLUS är att dom har Unagi (Marinerad Ål)

    FANTASTISKT!!!

    5 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52009-08-13, kl 09:16, om Yunbo SushiKanon fin sushi till ett extremt bra pris. Där finns inga extra kostnader om man ska byta en bit eller om man vill ha mer ingefära eller wasabi. Rullarna är jätte goda! Start rekomderat, vem slår 90kr 14bitar på kvällen?

    1 2 Från Sushikartan.se