Betyg: 22011-01-28, kl 00:12, om Sushibar WasabiProvade stället för första gången idag, take away. Lokalen såg mysigt ut, det lilla jag såg av den. Laxbitarna var superbra, medan maki-rullarna ramlade isär. Resten var ok. Kändes inte helt prisvärt, men funkar om man är på språng.
Betyg: 22011-01-27, kl 23:15, om Panda SushiSushi som inte smakar gott. Blev besviken på att det inte var något vidare alls. Det enda som var bra var en inside out-maki med majonnäs och den var supergod, resten var tyvärr underkänt. Personalen var väldigt trevlig, och det plus den goda majonnäs-makin gör att jag ger betyget två. Annars hade det blivit en etta.
Betyg: 42011-01-27, kl 13:06, om Yamatoalltid varit nöjd med detta ställe, bättre än de flesta dussin sushi ställen och alltid superfräsht och mycket gott ris! trevlig och gullig personal och ibland himla god sjögrässallad
Betyg: 12012-06-19, kl 17:29, om Haiku Sushi LoungeJa, ursäkta, men jag kan inte släppa hur dåligt det var idag. Vi ska inte ens tala om den förut så fantastiska in-och-ut-rullen med lax och grillad lök, rullad i röd rom.. nu helt oätlig! Argh!! VARFÖR!! Dessutom var personalen otrevlig när jag påpekade att jag aldrig förr fått nån sås på bitarna och hävdade att det ´alltid´ varit så. SKRÄP! Var sjutton ska jag nu köpa sushi?
Betyg: 32011-01-27, kl 12:55, om Lilla TokyoPlastigt ris och kändes som en kartong du köpt på konsum, MEN de hade fina inari/tofu nigiri med sjögräs som var riktigt gott så en lite extra pluspoäng för det. misosoppan var riktigt god!
Betyg: 42011-01-27, kl 12:52, om Kyoto Sushi BarTestade hemkörning via mat24 och var rätt nöjd. Laxen och makin utmärkt, men fick inte tofu-nigiri som vi beställt utan istället massa vitfisk som iofs var helt ok men inte vad jag ville ha. Misosoppan var ingetvidare dock, orange av för mycket morötter och kände knappt nån miso-smak alls. marinerade laxen var nästan äcklig, skippa den!
Betyg: 32011-01-27, kl 12:30, om Wasabi SushibarPluttiga bitar, goda visserligen men inget över sig. Misosoppan smakade trist och menlöst och lokalen är inte rolig alls. Personalen är trevlig och tillmötesgående och plus för flera olika slags Ngiri-pålägg. Min betyg på Wasabi blir en 3:a. Mjau!
Betyg: 22011-01-26, kl 17:49, om Sushi 88inga vidare sushi,små bitar smakar si så där,jag skulle ha gått 30 meter till där har jag min favorit sushi zatsuma:(
Betyg: 22011-01-28, kl 00:12, om Sushibar Wasabi
Provade stället för första gången idag, take away. Lokalen såg mysigt ut, det lilla jag såg av den. Laxbitarna var superbra, medan maki-rullarna ramlade isär. Resten var ok. Kändes inte helt prisvärt, men funkar om man är på språng.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 22011-01-27, kl 23:15, om Panda Sushi
Sushi som inte smakar gott. Blev besviken på att det inte var något vidare alls. Det enda som var bra var en inside out-maki med majonnäs och den var supergod, resten var tyvärr underkänt. Personalen var väldigt trevlig, och det plus den goda majonnäs-makin gör att jag ger betyget två. Annars hade det blivit en etta.
3 1 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-01-27, kl 13:06, om Yamato
alltid varit nöjd med detta ställe, bättre än de flesta dussin sushi ställen och alltid superfräsht och mycket gott ris! trevlig och gullig personal och ibland himla god sjögrässallad
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12012-06-19, kl 17:29, om Haiku Sushi Lounge
Ja, ursäkta, men jag kan inte släppa hur dåligt det var idag. Vi ska inte ens tala om den förut så fantastiska in-och-ut-rullen med lax och grillad lök, rullad i röd rom.. nu helt oätlig! Argh!! VARFÖR!! Dessutom var personalen otrevlig när jag påpekade att jag aldrig förr fått nån sås på bitarna och hävdade att det ´alltid´ varit så. SKRÄP! Var sjutton ska jag nu köpa sushi?
13 3 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-01-27, kl 12:55, om Lilla Tokyo
Plastigt ris och kändes som en kartong du köpt på konsum, MEN de hade fina inari/tofu nigiri med sjögräs som var riktigt gott så en lite extra pluspoäng för det. misosoppan var riktigt god!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-01-27, kl 12:52, om Kyoto Sushi Bar
Testade hemkörning via mat24 och var rätt nöjd. Laxen och makin utmärkt, men fick inte tofu-nigiri som vi beställt utan istället massa vitfisk som iofs var helt ok men inte vad jag ville ha. Misosoppan var ingetvidare dock, orange av för mycket morötter och kände knappt nån miso-smak alls. marinerade laxen var nästan äcklig, skippa den!
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-01-27, kl 12:30, om Wasabi Sushibar
Pluttiga bitar, goda visserligen men inget över sig. Misosoppan smakade trist och menlöst och lokalen är inte rolig alls. Personalen är trevlig och tillmötesgående och plus för flera olika slags Ngiri-pålägg. Min betyg på Wasabi blir en 3:a. Mjau!
2 1 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-01-27, kl 07:05, om Sushi Yama
Fräscht ställe och fräsch mat. Sushin serverades något för kall och smakade inte jättemycket.
1 1 Från Sushikartan.sePinsamt att man måste betala extra för misosoppan som inte ens innehåller tofubitar.
Betyg: 22011-01-26, kl 17:49, om Sushi 88
inga vidare sushi,små bitar smakar si så där,jag skulle ha gått 30 meter till där har jag min favorit sushi zatsuma:(
1 2 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-01-26, kl 11:24, om Delikatess of Sushi
Godaste sushin i lkpg! Bra blandning och trevlig personal. // Robin
0 1 Från Sushikartan.se