Betyg: 32011-04-13, kl 15:23, om Fuji SushiKänns stressigt vilket avspeglar sig i servering och i själva upplevelsen av måltiden. Men det är gott och bra tilltagna portioner.
Betyg: 52011-04-13, kl 15:13, om Sushibar NikkeiRiktigt god sushi med ett väldigt brett utbud. Dessutom till billiga priser om man jämför med andra ställen i området. Rekommenderas!
Betyg: 12011-04-13, kl 10:12, om Sushi HongFörsta och sista gången jag äter där. Dåligt kletigt ris som dessutom smakade fisk, frågan är om det är kokat i fiskbuljong eller om man inte har rena arbetsytor. Då jag är veg var detta riktigt illa. Tamagon var slemmig och smaklös.
Betyg: 22011-04-12, kl 20:56, om Zen Sushi & TeaTråkigare middag är svår att hitta i Lund. Hittills har jag aldrig känt mig nöjd efter något besök, sällan under besöken heller. Om det inte vore för att jag rör mig i sällskap som gillar stället så skulle jag aldrig återvänt.
Betyg: 52011-04-12, kl 07:32, om Sushi LatinoJamen vad kan man säga mer än att det var toppen. Gott, trevligt, jättefräscht, service. Jag återkommer utan tvekan. Samurai har fått en konkurrent.
Betyg: 42011-04-15, kl 10:59, om OkonomiOkonomi - en liten sushibar med kul meny att välja från. Meny har enstaka bitar, rullar, rätter och fat för flera personer. Atmosfären förstärks av att det rikliga sortimentet av fisk ligger väl synligt bakom glas.
Bitarna har vanlig storlek med lagom mängd fisk förutom rullarna. De är en bra bit för sora för att bekvämt ätas utan att bli delade. Detta kompenseras av att rullarna har en fin blandning av smaker. Fiskarna smakar färskt och rikligt. Bitarna utan fisk fungerar också bra. Tyvärr är riset den svaga länken i deras sushi. Riset hade behövt lite mer vatten och något bättre koktid.
Betyg: 42011-04-11, kl 14:57, om SamuraiGod sushi till schyssta priser. Trevlig personal och inga problem att byta ut vissa saker om man väljer en meny. Ett plus för oss Sushi lovers är att man kan köpa ett rabatt kort som ger 10% rabatt.
Betyg: 32011-04-13, kl 15:23, om Fuji Sushi
Känns stressigt vilket avspeglar sig i servering och i själva upplevelsen av måltiden. Men det är gott och bra tilltagna portioner.
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-04-13, kl 15:20, om Gari Sushibar
Bra läge, fräscht och prisvärt. Personalen anpassar gärna efter dina behov om du frågar snällt:)
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-04-13, kl 15:13, om Sushibar Nikkei
Riktigt god sushi med ett väldigt brett utbud. Dessutom till billiga priser om man jämför med andra ställen i området. Rekommenderas!
22 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12011-04-13, kl 10:12, om Sushi Hong
Första och sista gången jag äter där. Dåligt kletigt ris som dessutom smakade fisk, frågan är om det är kokat i fiskbuljong eller om man inte har rena arbetsytor. Då jag är veg var detta riktigt illa. Tamagon var slemmig och smaklös.
2 17 Från Sushikartan.seBetyg: 12011-04-13, kl 09:20, om Asia Garden
Sushi med torrt ris? Riset är det mest grundläggande i hela grejen.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 22011-04-12, kl 20:56, om Zen Sushi & Tea
Tråkigare middag är svår att hitta i Lund. Hittills har jag aldrig känt mig nöjd efter något besök, sällan under besöken heller. Om det inte vore för att jag rör mig i sällskap som gillar stället så skulle jag aldrig återvänt.
8 3 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-04-12, kl 15:25, om Romaes Sushi
Bästa sushin jag ätit, serviceminded personal och alltid färsk sushi. Rkomenderas!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-04-12, kl 07:32, om Sushi Latino
Jamen vad kan man säga mer än att det var toppen.
1 3 Från Sushikartan.seGott, trevligt, jättefräscht, service. Jag återkommer utan tvekan. Samurai har fått en konkurrent.
Betyg: 42011-04-15, kl 10:59, om Okonomi
Okonomi - en liten sushibar med kul meny att välja från. Meny har enstaka bitar, rullar, rätter och fat för flera personer. Atmosfären förstärks av att det rikliga sortimentet av fisk ligger väl synligt bakom glas.
0 6 Från Sushikartan.seBitarna har vanlig storlek med lagom mängd fisk förutom rullarna. De är en bra bit för sora för att bekvämt ätas utan att bli delade. Detta kompenseras av att rullarna har en fin blandning av smaker. Fiskarna smakar färskt och rikligt. Bitarna utan fisk fungerar också bra. Tyvärr är riset den svaga länken i deras sushi. Riset hade behövt lite mer vatten och något bättre koktid.
Betyg: 42011-04-11, kl 14:57, om Samurai
God sushi till schyssta priser. Trevlig personal och inga problem att byta ut vissa saker om man väljer en meny. Ett plus för oss Sushi lovers är att man kan köpa ett rabatt kort som ger 10% rabatt.
0 0 Från Sushikartan.seKan rekommendera detta ställe för take away sushi
**Jocke R