Betyg: 42011-07-10, kl 11:54, om SushinuGod kvalitet på både sushi og andre ting, men savner litt mer spennende ting på menyen. Hyggelig personale og gode priser.
Betyg: 42011-11-17, kl 21:21, om Sushi Bar BandhagenFör att vara en vanlig enkel sushibar är detta ställe ett av de bättre i sthlms förorter. Alltid god sushi och soppa, bra priser, trevlig tillmötesgående personal.
Betyg: 22012-08-02, kl 18:51, om Yin Zuo SushiKäkade liten sushi 8 bit, smakade typ ok men var rätt trisst. Soppa (som var god) ingår men det fanns inget som piffade till det. Jättemysig lokal, personalen var trevlig (även födelsemärket) när vi var där.
Betyg: 12011-07-10, kl 06:19, om RåkulturTrevlig personal, fin miljö, allting perfekt tills maten kom in, i munnen alltså, rent visuellt fanns absolut ingenting att klaga på, att den högst ordinära misosoppan skulle, förutom teet, vara det godaste vi inmundigade där är djupt tragiskt. Jag har älskat sushi ända sedan Samurai öppnade för evigheter sedan och det här är den sämsta jag har ätit någonsin, 750,- rakt ner i ... Om det här är hög internationell nivå, vill jag vara kvar nere i den fosterländska myllan. Men skaffa er gärna en egen uppfattning, och som sagt, personalen är jättetrevlig!
Betyg: 32011-07-09, kl 17:46, om Fuji TakeawayHelt okej. Bitarna var lite otympliga (de med avokado på gick inte att äta i ett svep utan föll isär). Jag åt en 12-bitars ur lunchmenyn (fast vegetarisk) vilket kostade 89 kronor. Luncherbjudandet varade ända till klockan 17, vilket jag tyckte var generös. Dessvärre så innehöll misosoppan som ingick fiskbuljong så det blev ingen sådan för min del. Gullig personal.
Betyg: 32011-07-09, kl 16:46, om Viet DragonGanska smaklös sushi, men varierande bitar. Dock tycker jag de är lite ofräscht att bitarna ligger framme vid disken där vem som helst kan råka nysa..
Betyg: 42011-07-09, kl 16:43, om Pizzeria SkrantaHandlar alltid härifrån och det är galet gott.. Önskar dock att det fanns mer variation på bitarna. Lite fundersam på kommentaren nedan som pratar om tonfisk, de har de ju inte ens där? :O
Betyg: 52011-07-10, kl 13:30, om Koreana
Mycket gott och prisvärt samt trevlig personal!
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-07-10, kl 11:54, om Sushinu
God kvalitet på både sushi og andre ting, men savner litt mer spennende ting på menyen. Hyggelig personale og gode priser.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-07-10, kl 11:36, om Daruma Sushi
Top class sushi! Virkelig verdt et besøk.
4 1 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-11-17, kl 21:21, om Sushi Bar Bandhagen
För att vara en vanlig enkel sushibar är detta ställe ett av de bättre i sthlms förorter. Alltid god sushi och soppa, bra priser, trevlig tillmötesgående personal.
1 1 Från Sushikartan.seBetyg: 22012-08-02, kl 18:51, om Yin Zuo Sushi
Käkade liten sushi 8 bit, smakade typ ok men var rätt trisst. Soppa (som var god) ingår men det fanns inget som piffade till det. Jättemysig lokal, personalen var trevlig (även födelsemärket) när vi var där.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12011-07-10, kl 06:19, om Råkultur
Trevlig personal, fin miljö, allting perfekt tills maten kom in, i munnen alltså, rent visuellt fanns absolut ingenting att klaga på, att den högst ordinära misosoppan skulle, förutom teet, vara det godaste vi inmundigade där är djupt tragiskt. Jag har älskat sushi ända sedan Samurai öppnade för evigheter sedan och det här är den sämsta jag har ätit någonsin, 750,- rakt ner i ... Om det här är hög internationell nivå, vill jag vara kvar nere i den fosterländska myllan. Men skaffa er gärna en egen uppfattning, och som sagt, personalen är jättetrevlig!
3 3 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-07-09, kl 17:46, om Fuji Takeaway
Helt okej. Bitarna var lite otympliga (de med avokado på gick inte att äta i ett svep utan föll isär). Jag åt en 12-bitars ur lunchmenyn (fast vegetarisk) vilket kostade 89 kronor. Luncherbjudandet varade ända till klockan 17, vilket jag tyckte var generös. Dessvärre så innehöll misosoppan som ingick fiskbuljong så det blev ingen sådan för min del. Gullig personal.
0 2 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-07-09, kl 16:46, om Viet Dragon
Ganska smaklös sushi, men varierande bitar. Dock tycker jag de är lite ofräscht att bitarna ligger framme vid disken där vem som helst kan råka nysa..
1 0 Från Sushikartan.seBetyg: 42011-07-09, kl 16:43, om Pizzeria Skranta
Handlar alltid härifrån och det är galet gott.. Önskar dock att det fanns mer variation på bitarna. Lite fundersam på kommentaren nedan som pratar om tonfisk, de har de ju inte ens där? :O
0 1 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-07-09, kl 16:36, om Saki Sushi
Central med bra kvalitet på maten. Tar inte kort tyvärr.
0 0 Från Sushikartan.se