Betyg: 52011-08-08, kl 19:27, om Samurai SushibarKlart den bästa sushin som jag har ätit och trevligare personal får man leta efter. Jag har kommit dit 30 min tidigare en det har öppnat och dom har fixat sushi åt mig, hur många resturanger skulle göra det. Jag säger bara en sak ni är bäst.
Betyg: 52014-10-12, kl 10:58, om YamatoÄlskar det här stället. Bästa sushin i Göteborg tycker jag. Trevlig personal, stort utbud och massa spännande smaker, ett extra plus när man bara äter vegetarisk sushi. Min favorit är den marinerade portabellon. Så värt pengarna!
Betyg: 52011-08-08, kl 15:05, om Sushi Bar och Thai Take AwayEn härlig kvarters´krog´ att käka lite Thai eller Sushi på! Supergott och mysigt! Ska vi fuska med matlagningen så fuskar vi där!
Betyg: 52011-08-08, kl 11:36, om Svenska SushiköketAbsolut det bästa sushi-stället i stan! Även wokken rekommenderas! Fräscht och mycket generösa portioner! Så gott, så gott! Supertrevlig personal, särskilt mannen i kassan! ;-)
Betyg: 22011-08-08, kl 11:05, om Sushi YutakaJag har ätit här i flera år och alltid varit nöjd tidigare, men på sista tiden har maten börjat ta lång tid och försämrats i kvalitet. Tråkigt, då det tidigare var en av mina favoriter.
Betyg: 52011-08-07, kl 17:58, om Sjöstadens SushiMycket bra sushi som förtjänar ett topp betyg. Miso soppan var riktigt god, inte vattnig och smaklös som den kan vara på andra hak. Jag beställde in en liten sushi och uppläget var fint. Sushin smälte i mun och var fantastisk i sin helhet. Jag rekommenderar starkt Sjöstadens sushi. Bland det bästa jag ätit i Sthlm. /Dennis
Betyg: 22011-08-07, kl 11:12, om SaikoUnsatisfied... Vi kom till restaurangen drygt en timme innan stängningsdags men vi kunde endast få take out. Weak! Det går inte att lita på öppettiderna.
Betyg: 52011-08-08, kl 19:27, om Samurai Sushibar
Klart den bästa sushin som jag har ätit och trevligare personal får man leta efter. Jag har kommit dit 30 min tidigare en det har öppnat och dom har fixat sushi åt mig, hur många resturanger skulle göra det. Jag säger bara en sak ni är bäst.
0 0 Från Sushikartan.seMvh din nya träningskompis ( haha)
Betyg: 52014-10-12, kl 10:58, om Yamato
Älskar det här stället. Bästa sushin i Göteborg tycker jag. Trevlig personal, stort utbud och massa spännande smaker, ett extra plus när man bara äter vegetarisk sushi. Min favorit är den marinerade portabellon. Så värt pengarna!
5 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-08-08, kl 15:05, om Sushi Bar och Thai Take Away
En härlig kvarters´krog´ att käka lite Thai eller Sushi på! Supergott och mysigt! Ska vi fuska med matlagningen så fuskar vi där!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-08-08, kl 11:36, om Svenska Sushiköket
Absolut det bästa sushi-stället i stan! Även wokken rekommenderas! Fräscht och mycket generösa portioner!
1 5 Från Sushikartan.seSå gott, så gott! Supertrevlig personal, särskilt mannen i kassan!
;-)
Betyg: 22011-08-08, kl 11:05, om Sushi Yutaka
Jag har ätit här i flera år och alltid varit nöjd tidigare, men på sista tiden har maten börjat ta lång tid och försämrats i kvalitet. Tråkigt, då det tidigare var en av mina favoriter.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52012-02-04, kl 14:19, om Chill Out Sushibar
Älskar er sushi!!! Ni är bäst
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 32011-08-08, kl 07:29, om Sushibaren
Riset smakade för mycket av vanligt ris. Det gick ju att äta!
2 6 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-09-09, kl 22:17, om Aisha Okinawa Sushi
mycket bra sushi, god service.. Abslut den bästa sushi i stan
8 6 Från Sushikartan.seBetyg: 52011-08-07, kl 17:58, om Sjöstadens Sushi
Mycket bra sushi som förtjänar ett topp betyg. Miso soppan var riktigt god, inte vattnig och smaklös som den kan vara på andra hak. Jag beställde in en liten sushi och uppläget var fint. Sushin smälte i mun och var fantastisk i sin helhet. Jag rekommenderar starkt Sjöstadens sushi. Bland det bästa jag ätit i Sthlm.
0 1 Från Sushikartan.se/Dennis
Betyg: 22011-08-07, kl 11:12, om Saiko
Unsatisfied... Vi kom till restaurangen drygt en timme innan stängningsdags men vi kunde endast få take out. Weak! Det går inte att lita på öppettiderna.
7 12 Från Sushikartan.se