Välj kartsajt: sushi

Senaste aktiviteter på Sushikartan (sid 1419):

Visar:senaste recensionersenaste sushi-bilder  

  • Betyg: 42011-11-17, kl 00:17, om WasabiBra belägen lokal med nära till Centralen, fräsch och luktar inte som de kan göra ibland. Generösa öppettider och en rolig meny att välja från. Trevlig och glad personal, som gör att man känner sig välkommen. Tog 10 min för oss att få sushin, även om vi tog standard sushi och en del andra roliga alternativ. Sushin smakade bra och hade bra bitar, lagom stora. Förstår verkligen inte de med att de skulle vara små bitar. Om jag ska ge några minus, då var det att jag tyckte att mina nigiribitar smakade lite mycket vinäger för min smak. Även lite tråkigt upplagt på tallrikarna som jag såg.

    0 3 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42011-11-16, kl 16:07, om Sushi BarVästerbottens klart bästa sushi.
    Trevlig personal och mysig restauranglokal i etage.

    0 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42011-11-16, kl 10:39, om Super SushiHerregud va alla klagar på de stora bitarna! Det är ju bättre att gå därifrån mätt och lämna kvar ett bar bitar på tallriken än att gå därifrån hungrig efter att ha ätit alla 10 små bitar. Det är värt!

    3 1 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 52011-11-16, kl 10:28, om Sushibar.seGrym Sushi!
    Omvägen ut till Lidingö kan tyckas lång, men Sushin är absolut värd det. Gott ris och fina fiskar. En bonus är att de serverar flamberad red snapper och med den stora sushin följde två sjögräsrullar som var mycket goda.

    1 4 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22011-11-16, kl 10:03, om Restaurang SoyaDetta är ett ställe som sjunkit med åren. Jag har inte ätit där på ett antal månader, men jag har varit där säkert 20 gånger och personalen ignorerade mig lika mycket varje gång. Fåtal gånger har det dock varit mycket bra, därav en tvåa och inte en etta.

    2 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32011-11-16, kl 10:02, om Asian Sushi BarLagom stora bitar och trevlig personal men inget speciellt.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 12011-11-16, kl 10:01, om Sushi AyameTråkig sushi och sämsta läget någonsin för en sushibar: precis vid ingången till en galleria. Här finns ingen ro för att ens tänka på att njuta av maten.

    1 3 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 42011-11-16, kl 10:00, om Yohei YaVästerås bästa sushibar. Perfekt storlek på bitarna, mycket bra balans. Dock minus att det har stängt 14-17.

    0 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 22011-11-16, kl 09:56, om HälsoSushiGanska virrig personal och de gör sin sushi (sett till smaken) lite som de vill. Soppa ingår bara under lunchen. Dock ganska prisvärt.

    2 0 Från Sushikartan.se
  • Betyg: 32011-11-16, kl 12:20, om A Alt. Hälsobaren sushiGott och prisvärt! Räcker inte pengarna till någon av de bästa sushibarerna så är detta helt klart dugligt.

    0 0 Från Sushikartan.se