Noble House Billdal

3.0 i "vägt snittbetyg" (2 röster)

En filial till Noble House i Askim. Ligger vid Ica Kvantum vid Billdalsporten, avfarten från Särövägen 158, mot Billdal. Luncherbjudanden 65 krono och uppåt för sushi.

Adress: Billdalsvägen 2, 43655 Hovås
Tel: 031-286511
Recensera detta sushi-ställe...
klicka på en stjärna!
Working...

Recensioner av detta sushi-ställe:

Sortera efter: Relevans Datum Betyg

  • Betyg: 3Fin inredning, och man får en glimt av ambitionen att vara lite mer än en vanlig sushibar med försäljning av knivar och andra projekt som det finns bilder på. Men när det gäller maten så har ambitionen gott och lagt sig. Vad jag hört så har Noble House hållit på med sushi i herrans många år. Då hade jag förväntat mig bättre sushi än så här. Kanske sparar man på krutet till sin catering eller ngt annat. För att vara prisvärt så bör sushin vara mer kreativ och smaka mycket bättre annars känns det bara som överprisat magfyllning.

    0 0 2011-10-16 kl. 12:46
  • Betyg: 3Ordinärt sushi-ställe, med luncherbjudande i okej priser. Inget speciellt, ris som är aningen syrligt men fungerande, okej tillbehör, fräscht och snyggt. Lagoma bitar. Helt okej, helt enkelt.

    1 0 2011-01-21 kl. 10:57