Bamboo Palace
På Bamboo Palace kan du äta en mäktig japansk/kinesisk buffé eller ala carte. Serverar allt från dumplings till anka och tempuramåltider. Förutom att äta finns här även möjlighet att sjunga karaoke, hyra ett rum från 6 - 40 personer och släppa alla hämningar. Bamboo Palace har även en glassbuffé med upp till åtta olika sorters glass. uppdatera info om sushi-stället
Adress:
Kungsgatan 17,
11143
Stockholm
Tel:
08-218241
Andra sushi-ställen i närheten:
- Sandai Me Kato
- Pong Asian Deli
- Watami Sushi Bar
- Sushi Bar Ginza
- East Restaurang
- Depå Sushi & Coffee
- Sushibar Wasabi
- Sushibar Ishi
- Nam Kang Sushi House
- Sushi Yama



Betyg: 1
Den som tycker deras personal är trevlig, förstår man sig inte riktigt på. Vi har varit på många sådana asiatiska restauranger i våra liv, men den här personalen skulle absolut ha tagit guld i OS om ett dåligt uppförande vore en idrottsgren. De är något av det värsta vi sett. Man tappar matlusten redan i dörren när man ser dem. Sushi ja sådant vet de varken hur det skall smaka och allra minst hur det skall se ut och deras hopkok till buffé har inte blivit bättre under de tre gångerna vi testat deras sedan de öppnade.
0 0 2010-09-03 kl. 00:09Betyg: 1
Riktigt skrämmande sushi, stora robbot gjorda nigiri och det va rena turen att vi inte blev sjuka eftersom fisken va dålig.
0 0 2010-08-25 kl. 20:13Betyg: 2
Helt OK buffé. Hyfsat bra urval.
0 0 2010-08-10 kl. 11:23Sushin var torr, maskingjord, smaklös.
Bäst var de friterade bananerna och urvalet av glass. :-)
OK ställe om man som turist vill äta mycket för billig penning.
Vill man ha god mat och trevlig matupplevelse finns det andra ställen att besöka.
Betyg: 2
Trevligt mysigt ställe med bra service men
0 0 2010-05-11 kl. 09:30sushin var inget bra, stora risklumpar, smaklöst.
Betyg: 1
Sushin på buffén ärx katastrofal! Den är maskingjord och faller i sär så fort man tar upp den med pinnarna. Dessutom smakar det konslat.
0 0 2010-01-27 kl. 18:01Betyg: 2
Jag har inte haft nån lycka med det här stället, maten är okej sushin är kass, jättestora riskslumpar med för lite ris-vinäger och det på toppen är tunt som ett hårstrå, skulle knappt kalla det fisk.
0 0 2009-11-19 kl. 17:08Betyg: 1
mycket dålig buffé med bara ett fåtal sorter (lång ifrån antalet dom lovar)blir arga om man frågar om fler. Smutsigt runtomkring och otrevlig service.. skulle inte ens ge dem 1 stjärna.
0 0 2009-08-24 kl. 01:22Betyg: 4
Jag gillar deras buffé men sushin där är inget vidare, men man kan blanda mellan kinesisk mat och buffén så det var ok. Glass får man bara om man äter middagsbuffén inte lunch.
1 1 2009-05-14 kl. 12:29Betyg: 3
Har bara ätit buffé som är helt ok men man förväntar sig lite bättre mat. Det friterade är gott och viss tempura men ibland vet man inte riktigt vad det är i. Hur mycket friterade bananer man vill.
0 0 2009-05-03 kl. 16:27Sushin smakar inte så fräscht och nygjorda som man önskar.
Fina lokaler och hyffsade priser.
Betyg: 3
Helt okej buffé, dock är inte det så gott som man kan tro, det är stora bitar, men känns lite väl ljummet. inte nytillagad känsla.
0 0 2009-02-25 kl. 16:22